Gatavošanās Skolēnu dziesmu un deju svētkiem pagaidām norit bez aizķeršanās

0 Komentāru
Gatavošanās Skolēnu dziesmu un deju svētkiem pagaidām norit bez aizķeršanās
RŪDOLFS KRIEVIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Nākamvasar Rīgas ielas piepildīs vairāk nekā 35 000 dziedātāju un dejotāju – Skolēnu dziesmu un deju svētku dalībnieku. Lai gan šobrīd vienai no galvenajām norises vietām – Mežaparka estrādei – redzamas vien aprises, būvnieki sola darbu pabeigt laikus. Arī svētku organizatori jau daudz paveikuši – esot skaidrs gan repertuārs, gan svētku vizuālais noformējums.

Jau XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks nākamgad – no 6. līdz 12. jūlijam. Organizatori darbu pie svētku norises sākuši jau sen. Gan dejotājiem, gan dziedātājiem jau zināms svētku repertuārs, ko tiem jāsāk apgūt.

“Tas satraucošākais brīdis sāksies 13. februārī ar pirmajām skatēm, kuras noslēgsies 30. aprīlī, kad būs beidzamās koru skates un beidzamais teātra sporta turnīrs. Un tad mēs ceram, ka izdosies visus galus savilkt kopā un redzēsim, ka 12. maijā var paziņot svētku dalībniekus,” pauž Skolēnu dziesmu un deju svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

Organizatori paredz, ka Daugavas stadionā tautas deju rakstus izdejos 16 000 jauniešu. Bet noslēguma koncertā Mežaparkā to pieskandinās ap 12 000 koristu.

“Un patiesi, Mežaparka koncerts ir ļoti interesants, repertuārs ir skaists, dziesmas ir brīnišķīgas, režisore Inga Cipe kopā ar māksliniecisko vadītāju Edgaru Vītolu ir ieguldījuši milzīgu darbu, lai patiesi būtu krāšņi, skaisti, mūsdienīgi un arī atbilstošo jaunajai estrādei,” teic Bērziņa.

Lai gan šobrīd Mežaparka estrāde vien iegūst savas jaunās aprises, būvnieki esot pusotru nedēļu priekšā grafikam un sola darbus pabeigt laikus.

Tam jānotiek nākamgad īsi pirms Jāņiem – 18. jūnijā. Lai iekļautos termiņos, būvnieki strādā divās maiņās no agra rīta līdz vēlam vakaram. Plānots darbus veikt bez apstājas, arī ziemā.

“Metāla konstrukcijas šobrīd ir saražotas, gandrīz visas jau ir atvestas arī uz Latviju un notiek aktīva to montāža objektā. Un mēs esam sagatavojušies arī darbam ziemā. Mums ir priekšā pēc metāla konstrukciju izbūves visa labiekārtošana. Un pārējais lietas, ka ir jāpabeidz,” saka “ReRe Būves” valdes priekšsēdētājs Valdis Koks.

Dziesmu un deju svētku organizēšanai gan vēl trūkst pusotra miljona eiro, jo izmaksas aplēstas pirms vairākiem gadiem. Paredzams, ka nepieciešamo finansējumu valdība meklēs līdzekļos neparedzētiem gadījumiem.

Vairāk par tematu – TV3 Ziņu sižetā

0 Komentāru