1 komentārs

Jau pēc pāris nedēļām Rīgā, Mežaparkā, sāksies lieli būvdarbi – Dziesmu svētku estrādes rekonstrukcija. Plānotās izmaksas – 26 miljoni. Būvniekiem nāksies strādāt veicīgi – estrādei jābūt lietošanas kārtībā uz Latvijas simtgades Dziesmu svētkiem.

Mežaparka estrādi pārbūvēs vietējo būvnieku apvienība: LNK un RERE. Konkursā pieteicās trīs uzņēmumi un izvēlētais ir otrs dārgākais. Vislētākais piedāvājums nāca no somu būvniekiem, bet kļūdainā kvalifikācijas projekta dēļ tas noraidīts.

Izvēlētie būvnieki darbus apņēmušies veikt par 26 miljoniem eiro, kas par septiņiem miljoniem eiro pārsniedz iepriekš sagatavo kontroltāmi. Pasūtītājs izmaksu starpību iepriekš skaidroja ar atšķirībām materiālu cenu novērtējumā.

Būvniecību atvēlēts maz laika – darbs jāpabeidz līdz nākamā gada simtgades Dziesmu svētkiem.

Burovs noraida aizdomas, ka steigas dēļ varētu rasties kādi defekti vai kļūdas – plānots darbus regulāri pārbaudīt. Pašvaldība sagaida, ka darbi ritēs cauru dienu – vismaz no septiņiem rītā un līdz vienpadsmitiem vakarā. Ar intensīvu darba grafiku rēķinās arī celtnieki.

Darbi tiks veikti gan agri no rīta, pavēlāk vakarpusē, otrajā maiņā, atkarībā no darba veidiem. Tas ir liels izaicinājums, bet paveicams.

Rekonstrukcijas pirmā kārta paredz pārbūvēt un vismaz par divām reizēm paplašināt skatītāju rindas – turpmāk svētkus sēdvietās varēs vērot līdz pat 75 000 skatītāju. Koristu puse pagaidām pārāk nemainīsies – estrāde pavisam jaunu izskatu iegūs pārbūves otrajā kārtā, kad tiks pārveidota skatuve.

Līgums par darba sākšanu parakstīts un lēsts, ka būvdarbi sāksies maija pirmajās dienās.

TOP komentāri

  • aldis kokarevics
    0 0 0

    aldis kokarevics

    pašnāvnieku salidojums,un kā vienmēr-vainīgas būs skrūves un atslēgas!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl