Gata Trukšņa ēras beigas Jūrmalā

Komentāri

Par iespējamu Trukšņa nomaiņu minējumi izskanēja jau vakar, pēc tam, kad viņa vietniece – pie partijām nepiederošā Rita Sproģe – negaidīti iestājās Latvijas zemnieku savienībā. ZZS vadība gan vēl šorīt TV3 Ziņām apgalvoja, ka šāds Sproģes solis nav saistīts ar Trukšņa skandālu, tomēr šobrīd – pēc Trukšņa atstādināšanas – domes vadība nonākusi tieši viņas rokās, un nav izslēgts, ka tieši Rita Sproģe kļūs par jauno Jūrmalas priekšsēdētāju. Viņa pati apgalvo, ka būtu gatava uzņemties šos pienākumus.

Tomēr Gata Trukšna atbrīvošana šodien notika ļoti strauji. Ārkārtas sēde tika izziņota pusdienlaikā un jau pēc dažām stundām deputāti pulcējās, lai balsotu. Sēdi vadīja Trukšņa vietniece Sproģe, kas uzsvēra, ka jautājums tiek skatīts, lai vēl vairāk nepasliktinātu situāciju vietvarā.

Dome tiek sasaukta tāpēc, ka tiek uz domi izdarīts spiediens un deputātiem tiek traucēts darbs.

Zīmīgi, ka ar ierosinājumu skatīt šo jautājumu bija nācis klajā pats Truksnis, kas deputātiem uzsvēra, ka doma atkāpties pašam viņam nav bijusi.

Mans ierosinājums bija sasaukt šo sēdi, jo šodien vēl esmu atvaļinājumā un rīt man būtu jāatgriežas darbā. Lai saprastu vai es varu atgriezties darbā pie situācijas, kad pastāv deputātu uzticība vai arī šādas uzticības nav. Par atkāpšanos vai neatkāpšanos – redziet, tas jautājums būtu ļoti vienkāršs, ja es kaut mazākā mērā uzskatītu, ka esmu pārkāpis likumu.

Pirms balsojuma deputātiem bija dota iespēja uzdot jautājumus un debatēt, kad arī kļuva skaidrs, ka izredžu saglabāt amatu Truksnim faktiski nav. Truksni aizstāvēja tikai 6 viņa partijas biedri, bet pārējie 8 deputāti no Vienotības, Nacionālās apvienības, Saskaņas kā arī partijas – Tev, Jūrmalai, atzina, ka Trukšņa vadībā stādāt vairs negrib. Pats Truksnis balsojumā nepiedalījās.

Nu jau bijušais Jūrmalas mērs sarunā ar žurnālistiem gan bija izvairīgs, īpaši par jautājumiem, kas saistīti ar viņam izvirzītajām apsūdzībām.

Es nevaru atbildēt uz šiem jautājumiem, esmu parakstījies par neizpaušanu. Kad jautāju procesa virzītājam, vai es drīkstu sevi uzskatīt pa vainīgu vai nevainīgu, viņš nevarēja pateikt, vai es šādas ziņas varu sniegt preses pārstāvjiem, tā kā te ir jābūt ļoti uzmanīgiem.

Truksni gāzušie deputāti jau drīzumā plāno tikties, lai spriestu par tālāko rīcību un mēra amata kandidātiem. Par to, vai tie virzīs savus cilvēkus, vai piekritīs turpināt strādāt ZZS vadībā, šobrīd skaidrs nav. Tikmēr zaļzemnieki uzskata, ka jaunajam pilsētas mēram jānāk no viņu rindām, jo ZZS pārstāvniecība šajā sasaukumā, salīdzinot ar citām partijām, ir vislielākā. Turklāt tiem ir reāla kandidāte – Trukšņa vietniece Rita Sproģe, kas publiski paudusi gatavību stāties priekšsēdētāja amatā. Skaidrības par to, kad varētu notikt jaunā Jūrmalas mēra izraudzīšanās, pagaidām gan vēl nav.

Jāpiebilst, ka Truksnis no Jūrmalas mēra krēsla gāzts 2. reizi. Arī 2013. gadā neilgi pirms pašvaldību vēlēšanām viņu atbrīvoja. Toreiz pašvaldības deputātu neuzticības pamatā bija Trukšņa reklamēšanās par pašvaldības līdzekļiem.

Video

Lasi vēl