Gastrotirgus, “parastais” tirgus, biroji – iepazīstina ar plāniem, kā attīstīt Vidzemes tirgu

1 komentārs
Gastrotirgus, “parastais” tirgus, biroji – iepazīstina ar plāniem, kā attīstīt Vidzemes tirgu
ILZE VĒBERE, TV3 ZIŅAS

Šodien, 12. aprīlī, Vidzemes tirgū iepazīstina ar iespējamajiem variantiem, kā tas varētu izskatīties nākotnē.

Ir plāns tirgū attīstīt īpašu “gastrotirgu”, bet saglabāt arī “parasto” tirgu, tāpat arī rast vietu birojiem. Plānos ietilpst arī nojaukt vidus paviljonu. Plašāk TV3 Ziņās plkst. 19.00.

Jau ziņots, ka Rīgas Centrāltirgus (RCT) vadība iecerējusi Vidzemes tirgus teritoriju un darbību pilnībā atjaunot līdz 2022. gada 31. decembrim.

Vidzemes tirgus darbojas jau kopš 1876. gada – tagadējās Jaunās Ģertrūdes baznīcas vietā, kur tas izveidojies pie artēziskās akas jeb Lielā pumpja. Tas bija otrais lielākais pārtikas preču tirgus tūlīt aiz Daugavmalas tirgus. Tirgoties gribētāju bijis daudz, tāpēc 1897. gadā tas pārcelts uz tagadējo atrašanās vietu Brīvības un Matīsa ielas stūrī. Vidzemes tirgus bija pirmais Rīgā, kurā izbūvēti labiekārtoti paviljoni. 1902. gada 15. oktobrī tika atklāti divi Aleksandra (tagadējā Vidzemes) tirgus paviljoni un pārvaldes ēka Brīvības un Matīsa ielu stūrī. Viens no paviljoniem – pirmā slēgtā tipa tirdzniecības halle Rīgā – paredzēta gaļas tirdzniecībai. Otrs – atklātā halle – citu pārtikas produktu tirdzniecībai. Tirgus celtniecības kopējās izmaksas tolaik bijušas 235 tūkstoši rubļu

Tirgus ēkas celtas eklektisma stilā ar metāla formu pārsegumiem – pēc arhitekta Reinhoda Šmēlinga projekta. Tirgus paviljoni būvēti atbilstoši savai funkcijai. Garo, plašo ēku, kas sānskatā ir visai vienmuļa, atdzīvina rotaļīgie frontoni.

1 komentārs