Gandrīz visām zaļās enerģijas stacijām atjaunots OIK maksājums

3 komentāri
Gandrīz visām zaļās enerģijas stacijām atjaunots OIK maksājums
IEVA ČĪKA, LETA

Jūlija sākumā tika paziņots, ka valsts atbalsts apturēts vairāk nekā simts OIK uzņēmumiem. Tika vēstīts, ka tas dos ieguvumu valsts budžetam un arī elektrības rēķini varētu mazināties. Taču jau šomēnes lielākā daļa OIK uzņēmēju atbalstu atkal saņems, turklāt daudzi sola arī vēl tiesāties.

Ekonomikas ministrija sadarbībā ar publisko tirgotāju un sistēmas operatoru jūnijā vairāk nekā 300 obligātā iepirkuma sistēmā esošajās elektrostacijās izvērtēja principiālo elektriskā pieslēguma shēmu atbilstību normatīvo aktu un vadlīniju prasībām.

134 komersantiem jeb vairāk nekā trešajai daļai iesniegtās shēmas tika atzītas par neatbilstošām noteiktajām prasībām, un tika paziņots par OIK atbalsta neizmaksāšanu. Taču mēneša laikā lauvas tiesa zaļo staciju paspēja nepilnības novērst un atbalstu tomēr nezaudēja. Jūlijā OIK atbalsts netika izmaksāts 63 stacijām, kas valsts budžetā ļāva ietaupīt vairāk nekā miljons eiro. Augustā to skaits būs krietni mazāks.

Tikmēr zaļās enerģijas atbalstītāji uzskata, ka ministrija viņiem apzināti kavē pilnīgi likumīgu biznesu. Par to liecinot tas, ka vairāk nekā 300 iesniegtās shēmas vētījuši vien trīs cilvēki. Prasības precizēt shēmas sniegtas novēloti, kā rezultātā bizness cietis.

Atsevišķi uzņēmēji apsverot iespēju pret ministriju vērsties tiesā par nepamatotu atbalsta ieturēšanu. Jāatgādina, ka pirms vēlēšanām OIK atbalsta pilnīga likvidēšana vairāk nekā 300 tā saņēmējiem bija viens no skaļākajiem priekšvēlēšanu partiju solījumiem, tostarp no esošā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro pārstāvētās “KPV LV” partijas.

3 komentāri