Gandrīz 90% jauniešu vēlas studēt Latvijā, secināts pētījumā

0 Komentāru
Gandrīz 90% jauniešu vēlas studēt Latvijā, secināts pētījumā
FOTO: LETA

Gandrīz 90% jauniešu vēlas studēt Latvijā, tā liecina nesen izstādes Skola 2016 laikā veikts pētījums. Tikmēr ir vairākas profesijas, kuras Latvijā apgūt nav iespējams. Tāpēc tagad tiek domāts, kā tepat uz vietas attīstīt, piemēram, mūsdienīgu programmēšanas apgūšanu.

IT speciālists Rihards Ščeredins šobrīd izstrādā jaunu Android aplikāciju. Mobilo aplikāciju jeb lietotnes izstrāde ir reta un labi apmaksāta specialitāte ne tikai ārzemēs, bet arī Latvijā. Tiesa gan, Rihards pirms 5 gadiem, kad bija pabeidzis vidusskolu, to bija spiests apgūt pašmācības ceļā, jo mūsu valstī to neviens nepiedāvāja.

Foto

Darba dēvēji atzīst, ka atrast labu programmētāju, kurš spēj profesionāli strādāt ar mobilajām aplikācijām, ir ļoti sarežģīti. Turklāt šādas galvassāpes piemeklē ne tikai vietējos uzņēmumus, bet arī ārvalstīs strādājošos.

Daudzi jaunieši līdz šim mobilo aplikāciju izstrādi apguva tieši ārzemēs, taču šobrīd tiek domāts par jaunas studiju programmas atvēršanu RTU Cēsu filiālē. To ierosinājuši un gatavi atbalstīt gan Cēsu novada uzņēmumi, gan vietējā pašvaldība.

Šobrīd pēc darba dēvēju aplēsēm IT jomā ik gadu ir nepieciešami 3000 jaunu, labi sagatavotu programmētāju, taču augstskolas spēj sagatavot darba tirgum uz pusi mazāk. Tikmēr augstskolu izaicinājums ir pielāgot studiju programmas tehnoloģiju attīstībai.

Otrs izaicinājums augstskolām šobrīd pielāgoties darba tirgum. Lai augstskolas negatavotu speciālistus, kuri darba tirgū nemaz nav vajadzīgi.

Video

0 Komentāru