Komentāri

Gan ļoti apmierinošs, gan arī drūms un savtīgs. Tik dažādi Saeimas darbu vērtē jaunieši, kuri šodien iejutās deputātu ikdienā. Parlamentā aizvadīta sestā Jauniešu Saeima, kas pulcēja jauno paaudzi no visas Latvijas.

Deputātu vietā – 15 līdz 20 gadus veci vidusskolēni un studenti. Jau sesto gadu Saeimas durvis ir atvērtas jauniešiem, kuriem dota iespēja pieredzēt, kāds ir deputātu darbs.

Lai iegūtu tiesības uz vienu dienu iejusties deputātu darba ikdienā, jaunieši piedalījās vēlēšanās, kas tika rīkotas internetā. Konkurence nebija liela, un šeit nokļuva gandrīz visi kandidāti. Uz 100 deputātu vietām pretendēja 104 jaunieši. Salīdzinājumam – 12. Saeimas vēlēšanās uz vienu vietu kandidēja 12 politiķi.

Tāpat kā deputāti, jaunieši strādāja komisijās un pulcējās arī Saeimas sēdē, kur piedalījās balsojumos un kāpa tribīnē.

Deputātu ikdiena ir arī atbilžu sniegšana uz žurnālistu jautājumiem.

Likumdevēju darbu un politisko kultūru viņi vērtē neviennozīmīgi un vairums aptaujāto uzskata, ka nepieciešamas izmaiņas.

Vēlmi kļūt par politiķiem izteica visi aptaujātie. Viņi uzskata, ka vecajiem ir jādod vieta jaunajiem.

Nosacījumi, uz kādiem viņi gatavi kandidēt vēlēšanās, atšķiras. Vieni ir apmierināti ar deputāta algu, kas mēnesī ir ap diviem tūkstošiem eiro, bet citi ir gatavi strādāt arī par zemāku atalgojumu.

Diskusijas par algām no Saeimas tribīnes šodien gan izpalika. Jauniešu Saeimas galvenais uzdevums bija sagatavot deklarācijas. Tika pieņemtas deklarācijas par Latvijas lomas stiprināšanu Eiropas Savienībā (ES), jauniešu veselības veicināšanu un reformām izglītības sistēmā. Bet deklarācija par obligāto militāro dienestu tika noraidīta.

Video

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl