Gan Bei nodokļos nav nomaksājis 975 799, 96 eiro

Pievienot komentāru
Gan Bei nodokļos nav nomaksājis 975 799, 96 eiro
FOTO: LETA

Gan Bei lieta pēc vairāk nekā gadu ilgas vērienīgas un sarežģītas izmeklēšanas tiks nodota prokuratūrai. Par tādu lēmumu šodien žurnālistiem paziņoja Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policija, kura lūdz sākt kriminālvajāšanu pret deviņām personām.

Oficiāli viņu vārdi atklāti netiek, bet zināms, ka septiņas personas saistītas ar SIA Lage Ko, kuram pieder arī Gan Bei restorāni, bet divas – ar kases aparātu sistēmu apkalpotāju SIA Brio Engeneering.

Izmeklētāji prognozē, ka lietas virzība līdz tiesai būs raita, bet konkrētajā sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumā krāpniecība ar kases aparātiem vairs nenotiek.

Tikmēr Finanšu policija izmeklē vēl trīs liela apjoma lietas, kas saistītas ar kases aparātu sistēmu sagrozīšanu, un divās no tām arī figurē sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi.

Uz pēdām organizētai grupai, samazinot faktiskos ieņēmumus un valstij nodokļos nesamaksājot kā vēlāk noskaidrojās gandrīz miljonu eiro, kas ar speciāli radītu nelegālu programmatūru sagrozīja kases aparātus, Finanšu policija nāca pirms vairāk nekā gada.

Izmeklēšanas laikā veiktas vairāk nekā 30 kratīšanas, 200 pratināšanas un apskatīti 150 datu nesēji – datori, serveri un kases aparāti.