Komentāri

Gandrīz 20 dažādu jomu eksperti pabeiguši darbu pie otra Latvijas demokrātijas audita pētījuma. Tajā novērtēts paveiktais desmit gados kopš Latvijas pievienošanas Eiropas Savienībai (ES). Lai arī valsts pārvaldē šajā laika kļuvusi ievērojami atvērtāka, joprojām valda liela neuzticība varai. Savukārt kā galvenās problēmas demokrātijas attīstībai šodien Saeima prezentētajā pētījumā tiek  minētas sociālā nevienlīdzība un lielais nepilsoņu skaits.

Vērtējot demokrātijas attīstību pēdējā desmitgadē, pētnieki kā tālredzīgāko lēmumu nosauc pievienošanos ES un NATO.

Šo organizāciju priekšrocības pret ārējiem apdraudējumiem, tā pa īstam varam novērtēt tikai šobrīd – redzot notikumos Ukrainā. Zem Eiropas zila karoga daudz caurspīdīgāka kļuvusi arī valsts pārvalde.

Mazāk birokrātijas gan automātiski nenozīmējot iedzīvotāju uzticību valsts varai. Saeimas un valdības reitingi desmit gados samazinājušies. Tāpat liels trūkums  jaunajai demokrātijai ir joprojām lielais nepilsoņu skaits.

Lai arī  kāds varētu priecāties par šādu izvēli, kā liecina Ukrainas notikumi, tas ir tiešs valsts drošības apdraudējums. Tāpat liela problēma – nesamērīgi liela sociālā nevienlīdzība, līdz ar to modernizācijas augļus pilnā mēra bauda neliela sabiedrības daļa. Tam bija spiesti piekrist arī deputāti.

Vairāk skaties pievienotajā video.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl