Galvaspilsētā septiņas reizes samazinājies graustu skaits

Komentāri

Kopš 2011. gada galvaspilsētā Rīgā graustu skaits ir sarucis septiņas reizes, liecina statistika.

Cīņā pret graustiem palīdzējušas izmaiņas likumā, kas paredz, ka graustu īpašniekiem jāmaksā paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likme, proti, tā sasniedz 3%. Tā ir spēkā kopš 2012. gada un statistika ir daiļrunīga – ja 2011. gadā tika sakārtoti 16 grausti, tad pērn šis skaits gandrīz septiņkāršojies. Līdzekļu apmērs, kas iekasēts no šīs paaugstinās likmes, sasniedzis pusmiljonu eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Galvaspilsētā pašlaik reģistrēti gandrīz 400 grausti, un to īpašnieki bieži vien ļoti nelabprāt pieņem domu par objekta sakārtošanu vai nojaukšanu, jo tas nav lēts prieks.

Leonards Dubkevičs, RD Īpašuma departamenta būvuzraugs:

Lielākoties šo graustu īpašnieki iegādājušies ēkas par lētu naudu, un viņiem nav līdzekļu, lai īpašumus sakoptu. Tamdēļ tā sadarbība izvēršas par tādu mūžīgu solīšanu no īpašnieku puses. ”Mēs jau strādājam pie projekta, rītdien būs un tā tālāk” – šādas atbildes ļoti bieži nākas dzirdēt.

Savukārt, ja noplukušai mājai ir veikta pilnīga renovācija, kā, piemēram, namam, kas atrodas Dzirnavu ielā blakus Galerijai Rīga, tad īpašumam piecus gadus paredzēts nodokļu atvieglojums 75% apmērā.

Pavasarī Rīgas dome plāno veikt grozījumus, kas paredz arī ierobežot namīpašnieku iespējas ilgstoši slēpt būvi zem dekoratīvā pārsega – turpmāk pārsega izvietošanas maksimālais termiņš līdz ēkas fasādes rekonstrukcijai nevarēs pārsniegt trīs gadus.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl