Galvaspilsētā iededz barikāžu atceres ugunskuru

1 komentārs
Galvaspilsētā iededz barikāžu atceres ugunskuru
IVO JURKĀNS, TV3 ZIŅAS

Janvārī Latvijā piemin vienu no izšķirīgākajiem notikumiem ceļā uz valsts neatkarības atgūšanu – 1991. gada barikāžu laiku. Pirmdien, 13. janvārī, ar ugunskura iedegšanu Zaķusalā sākušies atceres pasākumi galvaspilsētā.

Pirms 29 gadiem 13. janvāra vakarā, reaģējot uz asiņainajiem notikumiem Lietuvā, kur PSRS specdienestu kaujinieki nogalināja 14 cilvēkus, ievainoja apmēram tūkstoti, Latvijas Tautas frontes līderi aicināja cilvēkus pulcēties uz barikādēm. No visas Latvijas Rīgā ieradās smagā tehnika un autobusi ar brīvprātīgajiem, vienlaikus sākot stratēģiski svarīgu objektu sargāšanu, tostarp televīzijas ēku Zaķusalā.

Tur atradās viens no tā laika galvenajiem informācijas nodošanas kanāliem – televīzija. Šodien tur atkal iedegts ugunskurs, lai tiktos ar tiem, kas paši reiz bijuši Zaķusalas aizstāvji. Īpašajā gaisotnē  aptuveni 200 jaunsargu kandidātu nodeva arī svinīgo solījumu.

1991. gada barikādes ir viens no nozīmīgākajiem Atmodas laika notikumiem. Latvijas vēstures kontekstā tas izceļas ar nacionālo vērtību pacēlumu, latviešu tautas saliedētību un to vienoto organizāciju.

Ar ugunskura iekuršanu Zaķusalā Rīgā aizsākusies Barikāžu atceres nedēļa, kulmināciju tā sasniegs 20. janvārī Doma laukumā.

Video: TV3 Ziņu reportāža no Zaķusalas

1 komentārs