Galvaspilsētā būtiski pieaudzis ārvalstu tūristu skaits

Komentāri

Viņus aicina līdzi ekskursijās ar laivām un velosipēdiem; ēšanas un alus tūrēs, kā arī kopā iepazīt naktsdzīvi galvaspilsētā. Runa ir par gidiem, kuri šodien svin savus profesionālos svētkus. Tūrisma nozare mūsu valstī attīstās diezgan strauji. Tikai pērn vien ārvalstu viesu skaits pieaudzis par 150 tūkstošiem.

Galvaspilsētā sertificēti vairāk nekā 600 gidi, kuri strādā 26 valodās. Viņi drīkst vadīt pilsētas apskati, bet, cik konkrēti no viņiem strādā ikdienā šajā arodā, nevar zināt. Pērn Rīgā ārvalstu tūristu skaits pieaudzis par 7%, tātad mūsu galvaspilsētu apmeklējuši par 150 tūkstošiem viesu vairāk nekā 2015. gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vita Jermoloviča, Rīgas tūrisma attīstības biroja vadītāja

Tas nozīmē, ka visiem gidiem ir pietiekami daudz darba. Tā kā, lai viņi šodien svin savu Starptautisko gidu dienu un pavisam drīz jau būs tūrisma sezona klāt. Ir ļoti svarīgi, lai viņu būtu mūsu pilsētas un valsts patrioti, lai viņi stāstītu patiesu informāciju, jo viņi nes mūsu pilsētas un valsts vārdu, jo viņi atstāj pirmo iespaidu par mums kā par tautu.

Pērn ārvalstu tūristu skaits sasniedzis divus miljonus. Pēdējo astoņu gadu laikā šis skaits ir trīskāršojies. Un tas arī ir, pateicoties arī gidu darbam.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl