Gājienā uz Uzvaras parku Rīgā piedalās vismaz 4000 cilvēku

40 komentāri
Gājienā uz Uzvaras parku Rīgā piedalās vismaz 4000 cilvēku
ĪRISS SVIKLIS, LETA

Tā dēvētās “Uzvaras dienas” gājienā ar nosaukumu “Nemirstīgais pulks”, kas Rīgā notiek maršrutā Aleksandra Grīna bulvāra stūris-Slokas iela-Uzvaras parks, piedalījās vismaz 4000 cilvēki, novēroja aģentūra LETA.

Pārsvarā gājienā piedalās pusmūža un vidēja gadagājuma cilvēki, taču daļa no viņiem līdzi paņēmuši arī bērnus. Vairāki gājiena dalībnieki rokās nes bildes, kurās atainoti Otrajā pasaules karā kritušie karavīri.

Daļai dalībnieku līdzi ir arī piepūšamie baloni, kā arī daudziem rokās ir iepriekš izdalīti Latvijas Krievu savienības karodziņi. Līdz šim gājiens aizvadīts bez starpgadījumiem.

Kā ziņots, ar vairākiem svinīgiem pasākumiem Uzvaras parkā Rīgā šodien tek atzīmēts 9. maijs, kas ir datums, kad bijušajā Padomju Savienībā atzīmēja uzvaru pār nacistisko Vāciju.

Tradicionāli daudzu krievvalodīgo vidū šī diena tiek atzīmēta arī Latvijā un ik gadu Uzvaras parkā norisinās vairāki pasākumi, kas pulcē lielu skaitu interesentu, vienlaikus izpelnoties arī daļu sabiedrības kritikas.

Savukārt līdz plkst. 23.00 Uzvaras parkā notiek publisks pasākums, kurā visas dienas garumā uzstājas pašmāju un kaimiņvalstu dziesmu un deju ansambļi, kā arī vakarā, plkst. 21.30, koncertēs Baltkrievijas vokāli instrumentālais ansamblis “Pesņari”.

Plkst. 22.45 parkā gaidāms svētku salūts. Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka ik gadu šie pasākumi dienas garumā pulcē vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju.