26 komentāri

Savs viedoklis par Rīgas apbūvi un ielu remontiem ir pilsētplānošanas studentam Viesturam Krūmiņliepam. Viņš mācās Nīderlandē, un ārzemēs gūtā pieredze ļauj uz Rīgu paraudzīties no cita skatpunktu.

Ar saviem vērojumiem Viesturs dalās sociālajos medijos un neslēpj ambīcijas pēc studijām atgriezties Latvijā, lai mūsu pilsētas padarītu cilvēkiem draudzīgākas.

Kā stāsta Viesturs, Rīgai daudzi arhitekti un pilsētplānotāji iesaka atbrīvoties no gājēju tuneļiem pilsētas centrā un aizvietot ar parastām gājēju pārejām.

Viesturs Krūmiņliepa

Viesturs Krūmiņliepa
Pilsētplānošanas students Nīderlandē

Teiksim, cilvēkam ar koferi, viņam kāpt lejā pa tuneļiem un pēc tam augšā ir laikietilpīgi. Pie tirgus mēs redzam, ka pensionāri iet tu, kur nav atļauts, jo viņiem ir grūti kāpt lejā un augšā.Ar riteni vai bērnu ratiņiem arī grūti.

Turklāt tuneļi gandrīz vienmēr nozīmē netīrību, diedelniekus un tumšu vietu, kur nakts laikā nav omulīgi iegriezties.

Viesturs uzskata, ka Rīga zaudējusi iespēju, ko devis ”Railbaltica” projekts, proti, nav novērtēta iespēja izmantot labāko arhitektu redzējumu, kā jāizskatās apkārtnei ap staciju.

Viesturs Krūmiņliepa

Viesturs Krūmiņliepa
Pilsētplānošanas students Nīderlandē

Railbaltica domāja, ka būtu laba ideja, ka arhitektu varētu piedāvāt plašāku vīziju pilsētas daļai, ko pilsēta varētu izmantot, bet diemžēl Rīga neredz Railbaltica kā iespēju. Tā vietā domā pat tuneļu atjaunošanu, liftiem, kas nekad nestrādā.

Roterdamu Viesturs sauc par paraugpilsētu, pēc kā vadīties – kvalitatīva pilsētvide, padomāts par cilvēkiem, ir ātrvilciens, tramvajam visur priekšroka. Iespējams, tieši no šīs pilsētas iedvesmosies, kad pēc studijām kļūs par pilsētplānotāju dzimtajā pilsētā.

 

TOP komentāri

 • Edgars Auns
 • s
 • Andris
  +3 +3 0

  Andris

  Varbūt nav pie vainas tas, ka tie tuneļi ir, bet tuneļu uzturēšana un to dizains?
  Tuneļus var izveidot cilvēkiem draudzīgākus, apgaismo labāk, ievieš to ka policisti apstaigā tos ik pa brīdim (piemērs no Anglijas, tur policisti pastaigājas pa ielām un tuneļiem utt), varbūt arī tuneļos likvidēt aizdomīgos cigarešu un tirgus tanšu veikaliņus, kas jau pašu tuneļu paskatu rada baisāku un ievietot kādu narvesen vai tādu veikaliņu, kas sabiedrībai ir ne tikai pazīstamāks, bet arī nerada šaubas par preču izcelsmi.
  Visu var atrisināt, tuneļu likvidēšana tikai sarežģīs dzīvi ne tikai braucējiem, bet arī gājējiem un tad atkal nebūs nevienam labi, un tad visi čīkstēs kādēļ tuneļus likvidēja!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl