26 komentāri

Savs viedoklis par Rīgas apbūvi un ielu remontiem ir pilsētplānošanas studentam Viesturam Krūmiņliepam. Viņš mācās Nīderlandē, un ārzemēs gūtā pieredze ļauj uz Rīgu paraudzīties no cita skatpunktu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar saviem vērojumiem Viesturs dalās sociālajos medijos un neslēpj ambīcijas pēc studijām atgriezties Latvijā, lai mūsu pilsētas padarītu cilvēkiem draudzīgākas.

Kā stāsta Viesturs, Rīgai daudzi arhitekti un pilsētplānotāji iesaka atbrīvoties no gājēju tuneļiem pilsētas centrā un aizvietot ar parastām gājēju pārejām.

Viesturs Krūmiņliepa

Viesturs Krūmiņliepa
Pilsētplānošanas students Nīderlandē

Teiksim, cilvēkam ar koferi, viņam kāpt lejā pa tuneļiem un pēc tam augšā ir laikietilpīgi. Pie tirgus mēs redzam, ka pensionāri iet tu, kur nav atļauts, jo viņiem ir grūti kāpt lejā un augšā.Ar riteni vai bērnu ratiņiem arī grūti.

Turklāt tuneļi gandrīz vienmēr nozīmē netīrību, diedelniekus un tumšu vietu, kur nakts laikā nav omulīgi iegriezties.

Viesturs uzskata, ka Rīga zaudējusi iespēju, ko devis ”Railbaltica” projekts, proti, nav novērtēta iespēja izmantot labāko arhitektu redzējumu, kā jāizskatās apkārtnei ap staciju.

Viesturs Krūmiņliepa

Viesturs Krūmiņliepa
Pilsētplānošanas students Nīderlandē

Railbaltica domāja, ka būtu laba ideja, ka arhitektu varētu piedāvāt plašāku vīziju pilsētas daļai, ko pilsēta varētu izmantot, bet diemžēl Rīga neredz Railbaltica kā iespēju. Tā vietā domā pat tuneļu atjaunošanu, liftiem, kas nekad nestrādā.

Roterdamu Viesturs sauc par paraugpilsētu, pēc kā vadīties – kvalitatīva pilsētvide, padomāts par cilvēkiem, ir ātrvilciens, tramvajam visur priekšroka. Iespējams, tieši no šīs pilsētas iedvesmosies, kad pēc studijām kļūs par pilsētplānotāju dzimtajā pilsētā.

 

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl