1 komentārs
Gaismas pils mazgāšana varētu ieilgt; izmaksas sasniegs teju 80 tūkstošus eiro
FOTO: LETA

Ņemot vērā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunās ēkas specifiskos fasādes risinājumus un ģeometriskās īpašības, patlaban tiek testēta mazgāšanas līdzekļu iedarbība esošajos laikapstākļos, tāpēc precīzu ēkas fasādes mazgāšanas darbu pabeigšanas termiņu nav iespējams noteikt, informē pilnsabiedrības Nacionālā būvkompāniju apvienība (NBA) pārstāve Ilga Sokolova.

“Mazgāsim tiktāl, kamēr ēka būs nomazgāta – citādi darbu nemaz nav vērts veikt,” uz jautājumu, vai ar vienu mazgāšanas reizi LNB jaunajai ēkai pietiks, atbildēja Sokolova.

Viņa pastāstīja, ka ēkas mazgāšana sākusies vakar. Ēku esot iespējams tīrīt tikai tad, kad tam ir atbilstoši laikapstākļi. “Ēku nevaram tīrīt spēcīga lietus un sniegputeņa laikā. Darbu traucētu arī sals,” paskaidroja Sokolva.

Kā informēja Kultūras ministrijā (KM), ēkas tīrīšanas mērķis ir panākt maksimāli iespējamu fasādes tīrību, lai cieņpilni un reprezentabli varētu sākt Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē.

Gaismas pils fasādes mazgāšanas izmaksas var sasniegt 80 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Summa būšot atkarīga no faktiskās putekļu un smoga radīto nosēdumu kārtas biezuma un laukuma, kas savukārt ietekmē speciālo mazgāšanas līdzekļu daudzuma nepieciešamību.

Sokolova pastāstīja, ka NBA jau vienreiz ēkas fasādi ir notīrījusi. Pirms ēkas fasādes nodošanas pasūtītājam tā tikusi attiecīgi sagatavota, tostarp notīrīta. Par atkārtotu ēkas mazgāšanu vienošanās noslēgta atsevišķi. NBA par saviem līdzekļiem veica logu mazgāšanu un spices stikla tīrīšanu arī šā gada vasarā.

KM paskaidroja, ka ministrija un NBA veiks fasādes mazgāšanas izmaksu sadali divās vienlīdzīgās daļās. Mazgāšana tiek finansēta no LNB projekta īstenošanai paredzētiem līdzekļiem. Turpmākā LNB ēkas ekspluatācijas laikā ēkas (fasādes) mazgāšanu veikšot bibliotēka pati no LNB ēkas uzturēšanai piešķirtajiem budžeta līdzekļiem. Bibliotēku paredzēts mazgāt vienu reizi gadā vai retāk. Vienas mazgāšanas izmaksas arī pēc LNB aprēķiniem ir aptuveni 80 000 eiro. LNB paredz, ka nākamreiz ēku tīrīs 2015.gada otrajā pusē.

Gaismas pils fasādes platība ir 15 300 kvadrātmetri.

TOP komentāri

  • Vilnis
    0 0 0

    Vilnis

    Varbūt esmu atpalicis no dzīves,bet pirmo reizi dzirdu,ka jāmazgā kāda ēka.Tad vajadzēja celt tādu,kam putekļi nelīp klāt.Izskatās,ka šī ēka Latvijai izmaksās stipri dārgi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl