Gaismas pilī atklāj reformācijai veltītu izstādi

Komentāri

Atzīmējot 500 gadus kopš reformācijas sākuma, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklāj izstādi ”Luters. Pagrieziens”.

Tā veltīta reformācijas norisei un tās ietekmei uz latviešu valodas un kultūras veidošanos, kā arī garīgo vērtību un cilvēka un baznīcas attiecību evolūcijas atspoguļojumam. Izstāde veidota kā stāsta par Martinu Luteru un sadalīta piecās daļās. Katra no tām hronoloģiskā secībā vēsta par notikumiem, kas sekoja Lutera lēmumam 1517. gadā Vitenbergā publicēt 95 tēzes, kurās aprakstīta viņa attieksme pret pastāvošo baznīcu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Gustavs Strenga
izstādes kurators

Šīs pārmaiņas, kas notiek baznīcas telpā, ka ticība patiesībā no tādas pieredzes, kurā ir iesaistīti attēli kļūst par tādu pieredzi, kurā ļoti svarīgi ir teksti un īstenībā rodas vajadzība pēc rakstītiem tekstiem un pēc tā, lai ticīgie paši prastu lasīt. Sāk mācīties lasīt ar iemeslu, lai varētu piedalīties dievkalpojumā, lai varētu dziedāt līdzi dziesmas.

Izstādē būs redzami dažādi mākslas objekti – katoļu baznīcas kulta priekšmeti un grāmatas, kā arī pirmais rakstītais teksts latviešu valodā. Tie deponēti no Latvijas muzeju un Strasbūras, Bavārijas, Volfenbiteles, Upsalas un Vitenbergas bibliotēku kolekcijām. Izstādes ietvaros īpaši izglītojoši materiāli sagatavoti arī dažāda vecuma bērniem sākot no pirmsskolas un pamatskolas līdz pat vidusskolēniem.

Izstāde Latvijas Nacionālajā bibliotēkā bez maksas būs skatāma līdz 4. februārim.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl