Gaismas pilī atklāj reformācijai veltītu izstādi

Komentāri

Atzīmējot 500 gadus kopš reformācijas sākuma, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklāj izstādi ”Luters. Pagrieziens”.

Tā veltīta reformācijas norisei un tās ietekmei uz latviešu valodas un kultūras veidošanos, kā arī garīgo vērtību un cilvēka un baznīcas attiecību evolūcijas atspoguļojumam. Izstāde veidota kā stāsta par Martinu Luteru un sadalīta piecās daļās. Katra no tām hronoloģiskā secībā vēsta par notikumiem, kas sekoja Lutera lēmumam 1517. gadā Vitenbergā publicēt 95 tēzes, kurās aprakstīta viņa attieksme pret pastāvošo baznīcu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Gustavs Strenga
izstādes kurators

Šīs pārmaiņas, kas notiek baznīcas telpā, ka ticība patiesībā no tādas pieredzes, kurā ir iesaistīti attēli kļūst par tādu pieredzi, kurā ļoti svarīgi ir teksti un īstenībā rodas vajadzība pēc rakstītiem tekstiem un pēc tā, lai ticīgie paši prastu lasīt. Sāk mācīties lasīt ar iemeslu, lai varētu piedalīties dievkalpojumā, lai varētu dziedāt līdzi dziesmas.

Izstādē būs redzami dažādi mākslas objekti – katoļu baznīcas kulta priekšmeti un grāmatas, kā arī pirmais rakstītais teksts latviešu valodā. Tie deponēti no Latvijas muzeju un Strasbūras, Bavārijas, Volfenbiteles, Upsalas un Vitenbergas bibliotēku kolekcijām. Izstādes ietvaros īpaši izglītojoši materiāli sagatavoti arī dažāda vecuma bērniem sākot no pirmsskolas un pamatskolas līdz pat vidusskolēniem.

Izstāde Latvijas Nacionālajā bibliotēkā bez maksas būs skatāma līdz 4. februārim.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl