Gaismas pilī aplūkojams no bērnu darbiem iedvesmotais māla tautumeitu koris

Pievienot komentāru
Gaismas pilī aplūkojams no bērnu darbiem iedvesmotais māla tautumeitu koris
Foto: Danuta Juste / TV3 Ziņas

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) ir apskatāms 140 māla tautumeitu koris. Savu roku izstādes tapšanā ir pielikuši daudzi – profesionāli mākslinieki un arī iesācēji.

Izstāde patiesībā aizsākās kā vienkāršs projekts. Tas bija keramikas mācību stundas uzdevums, lai bērni iepazītu latviešu tautastērpus. Uzdevums gan prieku sagādāja skolēniem, gan tā rezultāts elpu aizrāva pasniedzējiem.

Tā nu izstādes mākslas darbus tapināja gan lieli, gan mazi, gan keramiķi, gan arī cilvēki, kuri mālu rokās turējuši pirmo reizi. Vieni izvēlējušies precīzi atainot autentisku tērpu, citi ļāvušies nelielai fantāzijai.

Kultūras ministre Dace Melbārde norāda, ka šobrīd, kā vēl nekad, ir liela latviešu izpratne par tautas tērpiem, ko veicina Dziesmu un deju svētku tradīcijas. Tas atspoguļojas arī šajos māla mākslas darbos.

Jāpiebilst, ka izstādi papildina mākslinieces Laimas Akmentiņas gleznas un bildes un video no māla tautumeitu kora tapšanas. Mākslas darbi Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs apskatāmi līdz 29. jūnijam.