Gaidis Bērziņš: Prioritāte ir pabeigt uzsāktos darbus tieslietu jomā

Komentāri

Saeima šodien ārkārtas sesijas sēdē par tieslietu ministru apstiprināja Gaidi Bērziņu (VL-TB/LNNK). Par Bērziņa apstiprināšanu balsoja 55 deputāti, pret bija 27, bet atturējās 2 deputāti.

Pēc apstiprināšanas amatā Gaidis Bērziņš medijiem norādīja, ka prioritātes šobrīd ir pabeigt galvenos uzsāktos darbus tieslietu jomā, proti, jāpabeidz darbs pie šķīrējtiesas regulējuma sakārtošanas un maksātnespējas likuma regulējuma.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tieslietu ministra amats Bērziņam nav svešs, iepriekš viņš jau divas reizes ir vadījis Tieslietu ministriju. Taču pagaidām pienākumus viņš nevarēs veikt pilnvērtīgi, jo vēl nav saņēmis pielaidi valsts noslēpumam.

Bērziņš, atzīst: ”Savā ziņā, protams, tas ir šķērslis, bet tas ir pašreizējās kārtības jautājums. Manuprāt tā pozitīvā ziņa ir, ka arī Satversmes aizsardzības birojs šobrīd jau ir norādījis, ka šī kārtība būtu pārskatāma, rodot iespēju šīs pielaides vērtēšanu paredzēt pirms amatpersonas apstiprināšanas amatā.”

Viņš norādīja, ka turpmāk viņa līdzšinējos pienākumus TM parlamentārā sekretāra amatu pildīs Jānis Iesalnieks, kurš ir NA frakcijas vecākais konsultants.

Jānis Iesalniekls līdz šim izcēlies, kā viens no skandalozākajiem NA partijas biedriem. Viņš iepriekš izcēlies ar savu viedokli, kurā šķietami attaisnoja Oslo šāvēja Breivīka masu slepkavību. Tāpat viņš savā Twitter kontā komentēja Denisa Čalovska lietu: ”Kam mums tāds noziedzies urlēns vajadzīgs? Tikšana vaļā no tādiem pilnībā atbilst nacionālās apvienības nostādnēm.”

Pats Iesalnieks intervijā TV3 ziņām norāda: ”Pirmkārt, es priecājos, ka Latvija ir demokrātiska valsts un no tā izriet uzskatu brīvība. Daži mani izteikumi gan varētu būt radušies emociju iespaidā.’’

Lasi vēl