Gaidāmi jauni ierobežojumi bijušajām valsts amatpersonām

Komentāri

Plānots ierobežot bijušo valsts amatpersonu iespējas ieņemt amatu privātuzņēmumos. To paredz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja sagatavotās izmaiņas interešu konflikta novēršanas regulējumā, ko pirmdien, 16. aprīlī, vērtēja valdībā.

KNAB rosina noteikt, ka amatpersona trīs gadus pēc tam, kad ir pārstāvējusi valsts intereses tiesā, nedrīkst “apmest kažoku uz otru pusi” un pāriet strādāt tiesvedībā iesaistītajā uzņēmumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

KNAB ieskatā, ja šādi ierobežojumi netiek ieviesti, saglabājas vairāki riski.

Ilze Jurča
KNKNAB priekšnieka vietniece

Šī norma novērstu arī korupcijas riskus, ka personas, kuras pārstāv valsti, kaut kādā veidā varētu ieinteresēt un vilināt nākotnē ar iespēju nonākt pretējā pusē daudz labāk atalgotā, iespējams. Tas ir kā preventīvs instruments faktiski šādu situāciju novēršanai.

Par jauno ierobežojumu ieviešanu iestājas arī premjerministrs Māris Kučinskis. Tomēr valdība šodien / vēl neatbalstīja izmaiņas regulējumā, jo KNAB piedāvā veikt vēl vairākus citus likuma labojumus, kas tiek vērtēti pretrunīgi.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl