Gaidāmi jauni ierobežojumi bijušajām valsts amatpersonām

Komentāri

Plānots ierobežot bijušo valsts amatpersonu iespējas ieņemt amatu privātuzņēmumos. To paredz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja sagatavotās izmaiņas interešu konflikta novēršanas regulējumā, ko pirmdien, 16. aprīlī, vērtēja valdībā.

KNAB rosina noteikt, ka amatpersona trīs gadus pēc tam, kad ir pārstāvējusi valsts intereses tiesā, nedrīkst “apmest kažoku uz otru pusi” un pāriet strādāt tiesvedībā iesaistītajā uzņēmumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

KNAB ieskatā, ja šādi ierobežojumi netiek ieviesti, saglabājas vairāki riski.

Ilze Jurča
KNKNAB priekšnieka vietniece

Šī norma novērstu arī korupcijas riskus, ka personas, kuras pārstāv valsti, kaut kādā veidā varētu ieinteresēt un vilināt nākotnē ar iespēju nonākt pretējā pusē daudz labāk atalgotā, iespējams. Tas ir kā preventīvs instruments faktiski šādu situāciju novēršanai.

Par jauno ierobežojumu ieviešanu iestājas arī premjerministrs Māris Kučinskis. Tomēr valdība šodien / vēl neatbalstīja izmaiņas regulējumā, jo KNAB piedāvā veikt vēl vairākus citus likuma labojumus, kas tiek vērtēti pretrunīgi.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl