Gaidāmas stingrākas prasības gaisa kvalitātei un monitoringam

Komentāri

Pildot Eiropas Savienības prasības, Latvijā plānots uzlabot gaisa kvalitātes pārvaldību un nodrošināt precīzāku informāciju par gaisa kvalitāti.

Šim mērķim paredzēts piesaistīt Eiropas Savienības finansējumu, kas kopumā tiks izmantots trīs jaunu monitoringa staciju uzstādīšanai. Papildus Rīgai jaunas stacijas paredzētas arī Rēzeknē un Liepājā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas nepieciešams, lai varētu izpildīt Eiropas direktīvā noteiktos kritērijus un nodrošināt minimālo staciju skaitu. Vienlaikus, lai samazinātu izmešu daudzumu, kurus rada automašīnu izplūdes gāzes, plānots noteikt stingrākas prasības auto degvielai.

Mārtiņš Stirāns, Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs

Primāri būs jābūt izsekojamībai, no kā tā degviela iegūta. Pirmkārt, jau no kādas naftas. Vai šī nafta iegūta labā vietā, vai ekoloģiski nedraudzīgā, ko Eiropā nedrīkstēs lietot. Kā arī pats naftas pārstrādes process. Mums kā valstij, kur nav savas naftas pārstrādes, tad nozīmē, ka būs nepieciešams iepirkt degvielu tur, kur tā atbildīs prasībām. Iespējams, ka tas būs dārgāk.

Precīzāks laiks, kad normas stāsies spēkā, vēl nav zināms. Šodien jautājumi tika skatīti Ministru kabineta komitejas sēdē.

Video: LNT Ziņu sižets

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl