Gaidāmas pārbīdes veselības nozares vadībā

Komentāri
Gaidāmas pārbīdes veselības nozares vadībā
Foto: SXC

Jau tuvākajā laikā ir gaidāma situācijas maiņa veselības nozares vadībā, šodien pēc tikšanās ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V) žurnālistiem pavēstīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Pēc Bērziņa domām, tā nav normāla situācija, ka premjerministrei ir jāuzņemas arī veselības ministres pienākumi un daļēji arī tieslietu ministres pienākumi. Šis jautājums šodien pārrunāts, arī abām amatpersonām tiekoties. Lai šo situāciju risinātu, esot gaidāmi konkrēti risinājumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Veselības nozare ir tā, kurā ir jābūt konkrētiem risinājumiem,” pēc tikšanās noteica Bērziņš. Viņš gan konkrētus risinājumus atteicās nosaukt, tomēr piebilda, ka ir varianti, kas jau tuvākajā laikā tiks realizēti.

Premjerministre pati gan šodien nepaskaidroja, kādas pārmaiņas ir gaidāmas. Vakar, komentējot Latvijas Veselības un sociālo darbinieku arodbiedrības lēmumu izteikt neuzticību veselības ministrei, Straujuma pavēstīja, ka ētisku apsvērumu dēļ ministres demisiju neprasīs.

Ja Circenes veselības stāvoklis neuzlabosies un viņa vēl ilgāku laiku nevarēs atgriezties darbā, partija “Vienotība” varētu sākt vērtēt iespējas virzīt jaunu ministru. Pagaidām gan par ministra nomaiņu “Vienotība” neesot lēmusi, informējusi partija.

Jau ziņots, ka Straujuma ir uzņēmusies veselības ministres pienākumu pildīšanu laikā, kamēr ministre Ingrīda Circene (V) atgūstas pēc operācijas un nevar pildīt savus pienākumus.

Circene joprojām atveseļojas pēc mugurkaula operācijas un neprognozē, kad varētu atgriezties darbā, pastāstīja ministres preses sekretāre Aija Bukova-Žideļūna. Jebkuru ar darbu saistītu jautājumu, tostarp Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) lēmumu pieprasīt viņas demisiju, ministre komentēs, kad būs atgriezusies darbā.

Veselības aprūpes nozares pārstāvji Veselības ministriju asi sāka kritizēt pēc tam, kad tik izstrādāts veselības aprūpes finansēšanas likums. Tā mērķis ir noteikt jaunu veselības aprūpes finansēšanas kārtību, lai veicinātu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai nepieciešamā finansējuma piesaisti un sekmētu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību. Organizācijas iebilst pret likuma tālāku virzību tā pašreizējā redakcijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl