Gadsimta plūdi Latgalē! Slēgti 13 autoceļi, ūdenī peld lopu barība

Komentāri

Gadsimta plūdi Latgalē! Tā pašvaldības vērtē spēcīgo lietavu nodarītos postījumus, piektdien, 25. augustā, sākot apsekot zaudējumus. Konkrētas summas netiek vēl sauktas, taču nākamotrdien valdībā varētu jau nonākt pirmie aprēķini, lai skādi pašvaldības infrastruktūrai segtu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Vēl līdz pēcpusdienai ūdens līmenis Latgales novados bija draudīgi augsts un vietām gar namu durvīm tas traucās kā krāču upes. Glābšanas dienests šodien Daugavpils novadā no applūdušajām teritorijām evakuējuši divus cilvēkus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču vissmagāk cietušā Kārsavas novada ļaudis atteikušies no evakuācijas. Piektdien pēcpusdienā “Latvijas Valsts ceļi” bīstamības dēļ slēgusi nu jau 11 valsts vietējās nozīmes autoceļus un divus valsts reģionālās nozīmes ceļus.

Spēcīgo lietavu radīto postījumu dēļ Latgalē nolemts tomēr nelūgt valdību izsludināt ārkārtas stāvokli. Tā piektdien lēmusi Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija.

 

Kaspars Gerhards

Kaspars Gerhards
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, VL-TB/LNNK

Ārkārtējā situācija ir tāda, ja tiek ieviestas speciālas normas, ka tiek atcelti likumdošanas pamati un var tikt ietekmētas privātpersonas un juridiskās personas, var tikt pieņemti lēmumi pret šo personu gribu, piemēram, piespiedu evakuācijas. Tas ir tāds galējs līdzeklis. Šobrīd mūsu rīcībā un VUGD nav informācija, ka būtu jāpieņem šādi ārkārtas mēri.

Pamatīgus zaudējumu piedzīvojuši arī zemnieki. Vairāk nekā tūkstoš hektāros applūduši nenokultās labības lauki. Daudzviet labības lauki applūduši tā, ka no ūdens ārā redzami vien vārpu gali. Ūdenī peld arī lopu barībai domātie siena ruļļi.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl