Komentāri

Latgalē, daļā Vidzemes un Zemgales izsludinās ārkārtas stāvokli lauksaimniecības sektorā – tā otrdien, 29. augustā, pēc Krīzes vadības padomes ārkārtas sēdes žurnālistiem paziņoja Ministru prezidents Māris Kučinskis. Kopumā ārkārtas stāvoklis tiks izsludināts 27 novados.

Kučinskis stāstīja, ka patlaban nav zināms lietavu skartajos reģionos nodarīto postījumu finansiālais apmērs, bet ir skaidrs, ka finansējums tiks rasts programmā “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs informēja, ka lauksaimniekiem ir zināms, kādā veidā pieteikt zaudējumus elektroniski. Taču vēl nav zināmi kritēriji, pēc kādiem tiks kompensēti zaudējumi.

Dūklavs atzina, ka viens no kompensācijas mehānismiem būs, ka kompensācija tiek piešķirta par ieguldījumiem uz vienu hektāru, bet netiks kompensēta plānotā neiegūtā peļņa. Savukārt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards informēja, ka kopējie infrastruktūrai nodarītie postījumi aplēsti teju 1,2 miljonu eiro apmērā, bet šī summa vēl tiks precizēta.

Plānots, ka kompensācijas par postījumu seku novēršanu infrastruktūrai tiks nodrošinātas līdz septembra beigām.

Lasi vēl