Komentāri

Latgalē, daļā Vidzemes un Zemgales izsludinās ārkārtas stāvokli lauksaimniecības sektorā – tā otrdien, 29. augustā, pēc Krīzes vadības padomes ārkārtas sēdes žurnālistiem paziņoja Ministru prezidents Māris Kučinskis. Kopumā ārkārtas stāvoklis tiks izsludināts 27 novados.

Kučinskis stāstīja, ka patlaban nav zināms lietavu skartajos reģionos nodarīto postījumu finansiālais apmērs, bet ir skaidrs, ka finansējums tiks rasts programmā “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs informēja, ka lauksaimniekiem ir zināms, kādā veidā pieteikt zaudējumus elektroniski. Taču vēl nav zināmi kritēriji, pēc kādiem tiks kompensēti zaudējumi.

Dūklavs atzina, ka viens no kompensācijas mehānismiem būs, ka kompensācija tiek piešķirta par ieguldījumiem uz vienu hektāru, bet netiks kompensēta plānotā neiegūtā peļņa. Savukārt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards informēja, ka kopējie infrastruktūrai nodarītie postījumi aplēsti teju 1,2 miljonu eiro apmērā, bet šī summa vēl tiks precizēta.

Plānots, ka kompensācijas par postījumu seku novēršanu infrastruktūrai tiks nodrošinātas līdz septembra beigām.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl