Gada balvu Rīgas arhitektūrā iegūst LU Dabaszinātņu centrs

Komentāri

Kā ierasts oktobra sākumā, kad pasaulē tiek svinēta starptautiskā arhitektu diena, arī Rīgā atskatās uz iepriekšējā gadā paveikto arhitektūras jomā. Šogad Gada balvu Rīgas arhitektūrā ieguva Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu centrs Torņakalnā.

Lai arī konkurence par balvu bija sīva un pretendentu lokā vairāki nacionālas nozīme objekti, tomēr Dabas zinātņu centrs žūrijas labvēlību izpelnījās ar tādu kā pievienoto vērtību ēkai –  ieguldījumu topošo Latvijas zinātnieku un gaišāko prātu paaudzēs.

Rīgas arhitektūras balvas pasniegšanas ceremonija kā ierasts notiek iepriekšējā gadā par labāko atzītajā ēkā – tādēļ viesus šodien uzņēma Gaismas pils.

No turpat 800 pērn ekspluatācijā nodotajām būvēm galvaspilsētā, balvai bija izvirzītas 32. To vidū tādi nacionālas nozīmes objekti kā Rīgas pils priekšpils, Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs, kā arī rekonstruētais motormuzejs ar CSDD klientu centra ēku.

Sīvajā konkurencē, gada balvu arhitektūrā saņēma Latvijas universitātes dabaszinātņu centrs. Ēkas arhitektu grupa tika slavēta par inovatīviem tehniskajiem un iekštelpu risinājumiem, radot vidi, kas veicina vēlmi studēt.

Arhitektiem darbs gan ar šo ēku nebūt nav galā, priekšā vēl pārējā kompleksa attīstība.

Žūrijas ieskatā šogad pieteiktie projekti bijuši gana daudzšķautnaiņi un cits no cita atšķirīgi.  Īpašs uzsvars to vērtējumā likts un pilsētvides attīstības potenciālu.

Žūriju šogad īpaši priecējis vēl kāds fakts – ēku pasūtītāji kļuvuši prātīgāki, domājot par objekta attīstības iespējām ilgtermiņā nevis ātru rezultātu

Video

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl