Gada apskats: VID tīrīšana un vadības maiņa

Komentāri

Īsi pirms Lieldienām Valsts ieņēmuma dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone prezentēja finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai VID amatpersonu rotācijas plānu. Tā pamatideja bija atbrīvoties no negodrprātīgiem kadriem. Drīz vien Pētersone paziņoja, ka atkāpsies no VID vadītājas amata, un tika meklēts jauns iestādes vadītājs. Ar tā atrašanu gan neveicās – sākotnēji izskanēja Ingas Koļegovas vārds, taču skandālu dēļ viņas kandidatūra tomēr nevainagojas ar stāšanos amatā. Galu galā par VID vadītāju kļūst Ilze Cīrule.

Pētersone iesniedz atlūgumu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Ināra Pētersone 30. maijā iesniedza atlūgumu. Dažādos amatos Valsts ieņēmumu dienestā viņa bija aizvadījusi vairāk nekā 20 gadus.

Šajā laikā viņa pa karjeras kāpnēm virzījusies pakāpeniski. No 1995. gada vairāk nekā gada garumā viņa bija Bauskas nodaļas Audita daļas galvenā nodokļu inspektore, bet pēc tam kļuva par šīs daļas priekšnieci.

1999. gadā viņa tika iecelta par VID Zemgales reģionālās iestādes Audita daļas priekšnieci, tad ieņēma dažādus amatus Galvenajā nodokļu pārvaldē. Savukārt 2009. viņa kļuva par VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktori.

Pirms nepilniem četriem gadiem Pētersonei tika uzticēts ģenerāldirektores vietnieces amats nodokļu jomā. Bet par ģenerāldirektori viņa piekrita kļūt 2013. gadā, kad no amata atkāpās toreizējā VID vadītāja Nelija Jezdakova.

Savas karjeras laikā Pētersone saņēmusi vairākus Finanšu ministrijas apbalvojumus.

Reālāko kandidāti VID vadītājs amatam – Koļegovu – pavada skandāli

Pret Valsts ieņēmumu dienesta potenciālo vadītāju Ingu Koļegovu, kuru amatā virzīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, jau no sākuma radās pretenzijas. Viena no centrālajām – viņas uzņēmums, kura akcijas viņa atdāvinājusi brālim, kā arī tas, ka Koļegova nav sniegusi precīzu informāciju savās deklarācijās.

Koļegova un viņas brālis skaidrojas par saviem īpašumiem; kategoriski noliedz aizdomas par nodokļu nemaksāšanu

Koļegova savā deklarācija uzrādīja, ka desmit gadu garumā regulāri saņēmusi iespaidīgas dividendes no SIA “Pallogs”, un uzreiz visu šo naudu atdevusi savam brālim Mārim Zudānam. Pēc pašas teiktā, kopsummā tas bijis 1,1 miljons eiro.

SIA “Pallogs” ražo koka paletes un nodarbina aptuveni 200 cilvēkus. Uzņēmums darbojas kopš 2001. gada, un Māris Zudāns līdz 2005. gadam bija tā 50% kapitāldaļu īpašnieks. Tad viņš savas kapitāldaļas uzdāvināja māsai, bet iemeslus devīgajam dāvinājumam abi neskaidroja.

Skandāli un uzvārda izskanēšana ziņu virsrakstos rezultējās ar to, ka 12. augustā, Koļegova savu kandidatūru VID vadītājas amatam atsauca.

“VID visus vajadzētu atlaist un dezinficēt,” – Koļegova atklātā sarunā ar Kaimiņu

Pēcāk ievērību izpelnījās Koļegovas “grēksūdze” Saeimas deputātam Artusam Kaimiņam, kad neformālas sarunas laikā viņa veltīja skarbus vārdus VID. “Ja vajadzēs atlaidīsim, bet pats galvenais ir atlaist nevis 10%, un tagad visiem kājas nost vai visiem galvas nost, bet vajag izanalizēt procesus – šite var saīsināt, šito var pārcelt, šito var nedarīt vispār, nafig,” – šis Koļegovas citāts izpelnījās ievērību sabiedriskajā telpā.

Politiskā atbalsta trūkums un spiediens pret ģimeni – iemesli, kāpēc Koļegova atsaukusi savu kandidatūru

Kā viena no potenciālajā VID vadītājām tika minēta Inga Koļegova, kuras vārds šajā laikā tika locīts visai bieži. Pabijusi ziņu virsrakstu augšgalā, VID potenciālā vadītāja 12. augustā negaidīti paziņoja, ka atsauc savu kandidatūru uz ģenerāldirektores vietu. Kā iemeslu Koļegova minēja politiskā atbalsta trūkumu un spiedienu, ko izjutusi viņas ģimene.

Tas ir oficiāli: par jauno VID vadītāju kļūst Ilze Cīrule

Ilze Cīrule, kurai ir ilggadēja vadības pieredze apdrošināšanas uzņēmumos, par piemērotāko amatam viņa tika izraudzīta atkārtoti rīkotā konkursā 18 citu pretendentu konkurencē. Pirms lēmuma pieņemšanas vienīgais jautājums, ko uzdeva ministri, bija, vai Cīrules vadībā VID aktīvāk sadarbosies ar valsts iestādēm, kas ir dažādu ministriju pakļautībā.

Premjers uzskata, ka jaunā VID vadītāja Cīrule ar pienākumiem tiks galā

Jauno vadītāju Ilzi Cīruli premjers uzlūkojis ar pozitīvām gaidām – viņam esot pārliecība, ka Cīrule iestādi pilnveidos, nevis graus, veicot radikālas pārmaiņām.

Mēnešiem ilgā VID darbinieku rotācija

Vairākus mēnešus ilga VID darbinieku rotācija – no VID darbinieki tika pārcelti uz Iekšlietu ministrijas struktūrām. Lai arī ilgusi daudzus mēnešus, decembra vidū finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola pauda, ka “rotācija lielā mērā ir beigusies”. Tiesa gan, rotācijas rezultātā ļoti lielākā daļa bijušo darbinieku nemaz neuzsāka darbu jaunās struktūrās – daudzi ņēma slimības lapu, citi – iesniedza atlūgumu.

Kamēr VID notiek iekšējās pārmaiņas, mazāk laika atliek VID pamatdarba veikšanai.

VID nedienas turpinās – Čerņeckis iesniedz atlūgumu

Bijušais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspara Čerņeckis, kurš maija nogalē tika pārcelts amatā par VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktoru, oktobra beigās iesniedza atlūgumu.

screen-shot-2016-10-21-at-10-51-51

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl