Komentāri

Jau 2015. gada decembra sākumā Laimdota Straujuma paziņo par demisiju, sākas jauna premjera meklējumi. 2016. gada 11. februārī Saeima apstiprina premjera Māra Kučinska (ZZS) veidoto valdību. Tomēr jau drīz vien sabiedrības aptaujās atklājas, ka Kučinska valdība nav diez ko augsti vērtēta, savukārt jau gada beigās žurnālisti nodēvē, ka šo valdību raksturo viens vārds – “garlaicība”.

Kučinska Ministru kabinets darbojas šādā sastāvā: premjers – Māris Kučinskis (ZZS); premjera biedrs, ekonomikas ministrs – Arvils Ašeradens (V); aizsardzības ministrs – Raimonds Bergmanis (ZZS); ārlietu ministrs – Edgars Rinkēvičs (V); finanšu ministre – Dana Reizniece-Ozola (ZZS); iekšlietu ministrs – Rihards Kozlovskis (V); izglītības un zinātnes ministrs – Kārlis Šadurskis (V); kultūras ministre – Dace Melbārde (NA); labklājības ministrs – Jānis Reirs (V); satiksmes ministrs – Uldis Augulis (ZZS); tieslietu ministrs – Dzintars Rasnačs (NA); veselības ministrs – Guntis Belēvičs (ZZS), kuru vēlāk nomaina Anda Čakša; vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs – Kaspars Gerhards (NA); zemkopības ministrs – Jānis Dūklavs (ZZS).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kučinska valdība, uzsākot darbu:

Foto: balsojums Saeimas ārkārtas sēdē 11. februārī un ieskats premjera pirmajā preses konferencē

Skaties VIDEO!

Kučinska valdība jau drīz pēc darba sākuma izpelnās sabiedrības nepatiku

Jau aprīļa sākumā, drīz pēc darba sākšanas, Māra Kučinska jaunā valdība nesaņem uzticības kredītu no iedzīvotājiem – darba cēliena pašā sākuma Latvijas iedzīvotāji to vērtēja negatīvi. Politikas komentētāji to skaidroja ar Māra Kučinska personību, kas daudz neatšķiroties no priekšgājējas Laimdotas Straujumas.

Socioloģiskie pētījumi liecina, – jaunā valdība cilvēkiem gandrīz vienmēr patīk labāk nekā aizejošā, vismaz sākumā. Tas saistīts ar zināmām cerībām uz pozitīvām pārmaiņām. Ņemot vērā, ka viens no galvenajiem Laimdotas Straujumas aiziešanas iemesliem tika minēts valdības valdības zemie reitingi, varēja sagaidīt, ka Kučinskis darbu sāks ar zināmu sabiedrības uzticības kredītu. Taču, kā liecināja pētījumi, Kučinska valdības reitings bija tieši tikpat negatīvs kā Straujumas valdībai aizejot.

Jaunās valdības ministri solījās nekļūt par naudas šķērdētājiem

Video – solījumi, darbu uzsākot:

”Nekā personīga” apskats: Kučinskis pārkāpj paša izvirzītās apņemšanās un rada haosu

Fiskālās disciplīnas ievērošana, nodokļu sloga nepaaugstināšana un likumu nemainīšana pēdējā brīdī – šīs ir dažas svarīgas apņemšanās, kuras Māris Kučinskis izteica, stājoties Ministru prezidenta amatā. Tagad izrādījies – šie solījumi nav pildīti.

1. decembrī no Saeimas tribīnes premjers Māris Kučinskis ar nožēlu atzina, ka nenoteiktība ir biežāk lietotā kritika, runājot par ekonomiku. Pēc sešām dienām viņš pats izraisīja vērienīgu haosu nodokļos.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl