Gada apskats: Truksnis slimnīcā un Krūmiņa memuāri – skaļākie korupcijas skandāli

Komentāri
Gada apskats: Truksnis slimnīcā un Krūmiņa memuāri – skaļākie korupcijas skandāli

Šogad Latviju pāršalkuši virkne korupcijas skandālu, kuros iesaistītas augstas amatpersonas. Vieni no skaļākajiem – Jūrmalas mēra Gata Trukšņa un uzņēmēja Jūlija Krūmiņa skandāls.

Truksni no domes aizved ar ”ātrajiem”, bet pašā domē notiek kratīšana

Oktobra sākumā Latvijas mediju telpu pāršalca ziņa, ka Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis ar neatliekamās palīdzības automašīnu esot aizvests no Jūrmalas domes ēkas. Tikmēr domes ēkā rosās KNAB izmeklētāji. Kas varētu būt par iemeslu izmeklētāju darbībai, – sākumā netika atklāts. Zināms bija tas, ka KNAB kratīšanu domē veica vairākas stundas. Pēc tam KNAB darbinieki atstāja Trukšņa kabinetu ar vairākām dokumentu mapēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Trukšņa lieta: aizturētais Krūmiņš ziedojis ZZS

Vēlāk KNAB informēja, ka sākts kriminālprocess par politisko partiju un apvienību, iespējamu, nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā.

Lietā, kur figurē Jūrmalas mērs Gatis Truksnis un miljonārs Jūlijs Krūmiņš, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs kopumā aizturēja četras personas.

Par iespējamiem partiju finansēšanas pārkāpumiem aizturēts Jūrmalas mērs Gatis Truksnis un uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš.

Gata Trukšņa ēras beigas Jūrmalā

Par iespējamu Trukšņa nomaiņu minējumi izskanēja pēc tam, kad viņa vietniece – pie partijām nepiederošā Rita Sproģe – negaidīti iestājās Latvijas zemnieku savienībā. ZZS vadība gan TV3 Ziņām apgalvoja, ka šāds Sproģes solis nav saistīts ar Trukšņa skandālu, tomēr šobrīd – pēc Trukšņa atstādināšanas – domes vadība nonākusi tieši viņas rokās, un nav izslēgts, ka tieši Rita Sproģe kļūs par jauno Jūrmalas priekšsēdētāju. Viņa pati apgalvo, ka būtu gatava uzņemties šos pienākumus.

Tomēr Gata Trukšna atbrīvošana notika ļoti strauji. Ārkārtas sēde tika izziņota pusdienlaikā un jau pēc dažām stundām deputāti pulcējās, lai balsotu. Sēdi vadīja Trukšņa vietniece Sproģe, kas uzsvēra, ka jautājums tiek skatīts, lai vēl vairāk nepasliktinātu situāciju vietvarā.

Trukšņa atkārtota ievēlēšana amatā

Gatis Truksnis, kuram piemērots aizdomās turamā statuss korupcijas apkarotāju sāktā kriminālprocesā, atkal atgriezies Jūrmalas mēra krēslā. Tas noticis, jo Saskaņas deputātei esot atmodusies sirdsapziņa.

Pirms nepilna mēneša neuzticību Gatim Truksnim Jūrmalas mēra krēslā pauda astoņi domes deputāti. Neskatoties uz to, šodien Trukšņa frakcijas biedri atkal virzīja viņa kandidatūru mēra amatam. Viņš bija vienīgais kandidāts, jo Vienotības deputātei Ivetai Blauai atbalstu savai kandidatūrai nebija izdevies nodrošināt.

Jūlijs Krūmiņš atbrīvots

Oktobra sākumā Krūmiņš un Truksnis tiek atbrīvoti.

Jūlijs Krūmiņš pēdējā laikā strādājis pie memuāriem, kuros grasoties vēstīt arī par ”Aivara un Andra noziedzīgajiem grupējumiem”, vēstīja portāls ”pietiek.com”.

Portāla rīcībā esot nonācis vienas šīs grāmatas nodaļas fragmenta melnraksts, kuru tas ar saīsinājumiem publicējis. Grāmatā Krūmiņš grasoties paanalizēt arī Latvijas neatkarības 25 gadus, jo ”es tomēr biju viens no samērā pietuvinātiem klātesošajiem un biju pazīstams ar visiem tā laika politiskajiem darboņiem”.

”Es redzēju, kā pakāpeniski lielākā daļa šo cilvēku, kuri nebija izglītoti politiķi – aktieri, ārsti, muzikanti, bārmeņi, zooloģiskā parka darbinieki un cilvēki ar lieliem parādiem, kuri ir viegli uzpērkami, – kā viņu domas pārņēma nevis Latvijas labklājība, bet gan pārtikusi un bagāta dzīve.”

Miljonārs Jūlijs Krūmiņš ar šiku ballīti nosvin memuāru izdošanu

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl