Komentāri

2016. gads izgaismoja jau sen milzušās problēmas veselības nozarē – turklāt vissāpīgākajā veidā. Proti, gaidot garā rindā pēc aknu transplantācijas cerībā uz valsts atbalstu un, galu galā, nesagaidot palīdzību, ziedojumus sāka vākt Baibas Barones radinieki. Lai arī aknu pārstādīšana tika veikta, Baibas dzīvība izdzisa… Šis notikums izraisīja plašu rezonansi Latvijas sabiedrībā, izgaismojot Latvijas veselības sistēmas problēmas, kuru nav mazums.

Gada sākums – valstī beidzas gripas vakcīnu krājumi

Latvijas vakcinācijas kabinetos, ģimenes ārstu praksēs un lielākajā daļā aptieku ir beigušās ne tikai gripas vakcīnas par pilnu cenu, bet arī valsts daļēji vai pilnībā kompensētās. Jau nedēļām ilgi valsts nespēj pildīt savas uzņemtās saistības sagādāt pretgripas vakcīnas riska grupām, piemēram, grūtniecēm, bērniem līdz divu gadu vecumam; bez vakcīnām palikuši sirdsslimnieki, cukura diabētiķi, arī cilvēki ar hroniskām plaušu, nieru slimībām, HIV un AIDS slimnieki. Lasi plašāk šeit.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Slimnīcās veidojas milzīgas rindas pie ārsta

Gaiļezera slimnīcā, lai pierakstītos pie ārsta, cilvēki sāk pie durvīm drūzmēties jau sešos no rīta. Pacienti sašutuši, ka vispār pastāv “kvotu sistēma”, lai tiktu pie dakteriem. Lasi šeit!

Belēviča demisija un jauna veselības ministra meklējumi

Belēvičs atzīstas, ka 25. maijā ieradies pie daktera Viestura Krūmiņa, lai veiktu sīkas ambulatoriskās manipulācijas. Sabiedrībā valda sašutumus, ka tas noticis tajā pašā laikā, kamēr citi cilvēki pie speciālistiem nevar tikt – jāizstāv garas rindas.

Belēvičs atzīstas: Es esmu bijis ”kreisais” pacients

Jūnija sākumā Belēvičs paziņo par demisiju, un sākas jauna veselības ministra meklējumi. Tas izgaismo vēl kādu lietu – problemātisko veselības nozari nevēlas vadīt neviens. Galu galā, pēc meklējumiem veselības ministra amatu apņemas uzņemties Anda Čakša.

Skaties VIDEO: Čakša – jaunā veselības ministre!

 

Lai glābtu miljonus, atkal pagarina E-veselības ieviešanu

Pagājušā gada beigās Veselības ministrijas ierēdņi solīja, ka veselības E-pakalpojumi elektroniskā darba nespējas lapa un receptes būs gatavi janvārī. Taču E-veselības joprojām nav.

Šobrīd Veselības ministrija ir izstrādājusi grozījumus valdības noteikumos, lai termiņu kārtējo reizi pagarinātu. Visam bija jābūt pabeigtam un pārbaudītam līdz 1. decembrim. Finanšu ministrija akcentēja, ka tas ir pēdējais pagarinājums.

2016. gads – iedzīvotāji ziedo, lai palīdzētu citiem

Gada sākumā Latviju pāršalc ziņa par ceļotāja Jāņa Vaišļa nāvi. Viņš sirga ar sirds amiloidozi, kas ir reta un dzīvībai bīstama slimība, tādēļ viņam bija nepieciešama sirds transplantācija, kurai tika saziedoti 120 tūkstoši eiro. Lai arī sabiedrība kārtējo reizi ziedoja, Vaišļam neizdevās uzveikt slimību.

Sēru vēsts: nesagaidot operāciju, Berlīnes slimnīcā miris Jānis Vaišļa

Jau gada otrajā pusē, starp nu jau ierastajām ziņām, ka tiek vākti ziedojumi slimu bērniņu un pieaugušu cilvēku ārstēšanai, parādās ziņas par naudas vākšanu Baibai Baronei. Iedzīvotāji aktīvi iesaistās naudas vākšanā, un nepieciešamā summa tiek savākta.

Tomēr pēc mēnešiem ilgas cīņas par dzīvību, Baiba Barone aiziet no dzīves. Viņas centieniem uzveikt neārstējamo aknu slimību sekoja līdzi visa Latvija. Tieši līdzcilvēki bija arī tie, kuri saziedoja naudu, lai sievietei varētu veikt aknu transplantāciju Igaunijā, jo valsts pārcēla termiņu, no kura šī operācija tiktu apmaksāta. Taču diemžēl, gaidot garo rindu uz donoru, jaunās sievietes organisms tiktāl tika novārdzināts, ka arī pēc aknu pārstādīšanas Baiba tomēr neatguvās.

“Es taču gribu dzīvot!” skanēja Baibas pēdējie vārdi…

Baibai izdzīvot neizdevās ne vien smagās slimības, bet arī valsts attieksmes dēļ, kas Baibas ģimeni, varētu teikt – apmuļķoja.

Apmēram pirms gada sieviete saņēma vēstuli no Nacionālā veselības dienesta, kurā rakstīts – no 2016. gada jūlija valsts sāks apmaksāt aknu transplantācijas operācijas. Mārai, kura strādā par māsiņu, 50 tūkstoši eiro bija milzu summa, tādēļ ģimene paļāvās uz valsts solīto, pacietīgi gaidīja vasaru. Taču pēdējā brīdī valdība tomēr lēmumu mainīja, apmaksas termiņu pārceļot uz nenoteiktu laiku.

Ja Baibas ģimene ko tādu būtu zinājusi, ziedojumi tiktu vākti krietni agrāk, un, visticamāk, šodien Baiba būtu starp mums.

Igaunijas mediķi glābj dzīvības latviešiem

Tartu Universitātes klīnikas ārsti īsā laika periodā, burtiski ar desmit dienu starpību, pārstādījuši aknas jau diviem latviešiem, kuriem tas bijis akūti nepieciešams. Viena no tām ir Baiba Barone, bet otrs – jauns puisis Austris Augusts. Par laimi, viņa gadījumā šis ir stāsts ar laimīgām beigām – gan operācija, gan pēcoperācijas laiks pagāja veiksmīgi.

Austris pateicībā par iespēju dzīvot vēlas satikt aknu donora tuviniekus

Kopš notikumu epicentrā nonākuši orgānu transplantācijas pacientu likteņi, sabiedrība aktivizējusies

Kopš notikumu epicentrā nonākuši pašmāju aknu transplantācijas pacientu likteņi, sabiedrība ir aktivizējusies un iedzīvotāji pastiprināti interesējas, kā paust gribu par orgānu ziedošanu pēc nāves.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl