Gada apskats: Tīrīšana KNAB jeb birojs kā kuģis vētrā

Komentāri

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šogad bijis kā kuģis vētrā – iesaistīts daudzās tiesvedībās, kurās piedzīvoja zaudējumu, piedzīvojis darbinieku atlaišanas, un galu galā – tā vadītāja Jaroslava Streļčenoka pilnvaru termiņa beigas un jauna vadītāja meklējumus…

Gads sākās ar šādu ziņu – “Februārī Saeimas deputāti gatavojas būtiski iegrožot KNAB izmeklētāju neatkarību un vājināt viņu darba kvalitāti” – tā vismaz uzskatīja daudzi KNAB darbinieki. Viņi vērsa uzmanību, ka pretēji starptautisko ekspertu brīdinājumiem, politiķi vēlas būtiski palielināt KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka pilnvaras un iespējas atbrīvoties no nevēlamiem darbiniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

KNAB uzskata, ka deputāti gatavojas ierobežot izmeklētāju neatkarību

Tajā pašā laikā KNAB vadība un padotie turpina tiesāšanos par savstarpējām domstarpībām. Tiesa vērtēja KNAB vadības vēlmi atbrīvoties no Jutas Strīķes, un tajā pašā laikā pret vadību tiesā vērsās vairāki citi Jaroslava Streļčenoka padotie.

Strīķei pievienojas arī citi KNAB darbinieki un sāk tiesāšanos ar vadību

KNAB miljons eiro kukuļa lieta: Jurašs uzskata, ka Ģenerālprokuratūra piesedz Streļčenoka bezdarbību

Kādreizējam KNAB Operatīvās izstrādes nodaļas vadītājam un Uģa Magoņa kukuļošanas lietas organizētājam Jurašam miljons tika piedāvāts, lai mīkstinātu apsūdzības pantu potenciālajam kukuļa devējam – Igaunijas bagātākajam cilvēkam Oļegam Osinovskim.

Streļčenoks satraucies par mēģinājumiem vājināt KNAB neatkarību

KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks satraucies par mēģinājumiem vājināt biroja neatkarību. Šodien, 15.septembrī, īpaši sasauktā preses konferencē viņš solīja par to celt arī starptautisku trauksmi. Tikmēr varas gaiteņos tapuši savstarpēji pretrunīgi priekšlikumi, kā iekšējos konfliktos novājināto biroju reorganizēt.

Septembrī beidzas pieteikšanās uz KNAB vadītāja amata konkursu. Kuri ir zināmie pretendenti?

Līdzšinējā vadītāja Jaroslava Streļčenoka pilnvaras beidzās novembra vidū.

Pretendentiem tika izvirzītas 15 prasības, tostarp jābūt Latvijas pilsonim, jāzina noteiktā līmenī divas svešvalodas, nepieciešama arī jurista kvalifikācija. Papildus tiek prasīta vismaz trīs gadu pieredze vadošā amatā, nevainojama reputācija un spēja veidot pozitīvu komandas gaisotni.

Tomēr gada beigās, joprojām nav pilnas skaidrības par konkursa kārtību, turklāt, kā argumentu norādot mazo algu, uz KNAB vadītāja amatu cilvēki rindā nestāv…

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl