Gada apskats: Tīrīšana KNAB jeb birojs kā kuģis vētrā

Komentāri

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šogad bijis kā kuģis vētrā – iesaistīts daudzās tiesvedībās, kurās piedzīvoja zaudējumu, piedzīvojis darbinieku atlaišanas, un galu galā – tā vadītāja Jaroslava Streļčenoka pilnvaru termiņa beigas un jauna vadītāja meklējumus…

Gads sākās ar šādu ziņu – “Februārī Saeimas deputāti gatavojas būtiski iegrožot KNAB izmeklētāju neatkarību un vājināt viņu darba kvalitāti” – tā vismaz uzskatīja daudzi KNAB darbinieki. Viņi vērsa uzmanību, ka pretēji starptautisko ekspertu brīdinājumiem, politiķi vēlas būtiski palielināt KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka pilnvaras un iespējas atbrīvoties no nevēlamiem darbiniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

KNAB uzskata, ka deputāti gatavojas ierobežot izmeklētāju neatkarību

Tajā pašā laikā KNAB vadība un padotie turpina tiesāšanos par savstarpējām domstarpībām. Tiesa vērtēja KNAB vadības vēlmi atbrīvoties no Jutas Strīķes, un tajā pašā laikā pret vadību tiesā vērsās vairāki citi Jaroslava Streļčenoka padotie.

Strīķei pievienojas arī citi KNAB darbinieki un sāk tiesāšanos ar vadību

KNAB miljons eiro kukuļa lieta: Jurašs uzskata, ka Ģenerālprokuratūra piesedz Streļčenoka bezdarbību

Kādreizējam KNAB Operatīvās izstrādes nodaļas vadītājam un Uģa Magoņa kukuļošanas lietas organizētājam Jurašam miljons tika piedāvāts, lai mīkstinātu apsūdzības pantu potenciālajam kukuļa devējam – Igaunijas bagātākajam cilvēkam Oļegam Osinovskim.

Streļčenoks satraucies par mēģinājumiem vājināt KNAB neatkarību

KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks satraucies par mēģinājumiem vājināt biroja neatkarību. Šodien, 15.septembrī, īpaši sasauktā preses konferencē viņš solīja par to celt arī starptautisku trauksmi. Tikmēr varas gaiteņos tapuši savstarpēji pretrunīgi priekšlikumi, kā iekšējos konfliktos novājināto biroju reorganizēt.

Septembrī beidzas pieteikšanās uz KNAB vadītāja amata konkursu. Kuri ir zināmie pretendenti?

Līdzšinējā vadītāja Jaroslava Streļčenoka pilnvaras beidzās novembra vidū.

Pretendentiem tika izvirzītas 15 prasības, tostarp jābūt Latvijas pilsonim, jāzina noteiktā līmenī divas svešvalodas, nepieciešama arī jurista kvalifikācija. Papildus tiek prasīta vismaz trīs gadu pieredze vadošā amatā, nevainojama reputācija un spēja veidot pozitīvu komandas gaisotni.

Tomēr gada beigās, joprojām nav pilnas skaidrības par konkursa kārtību, turklāt, kā argumentu norādot mazo algu, uz KNAB vadītāja amatu cilvēki rindā nestāv…

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl