Gada apskats 2020: Covid-19 krīzē top jaunas biznesa idejas un piepildās sapņi

0 Komentāru
Gada apskats 2020: Covid-19 krīzē top jaunas biznesa idejas un piepildās sapņi
IEVA LEINIŠA, LETA

2020.gads mums visiem iemācīja…pielāgoties – ārkārtas situācijai, masku nēsāšanai, attālinātībai vienam no otra. Taču pielāgošanās var būt arī radošs process. Atjautīgākie atrada jaunas biznesa nišas.

Covid-19 krīze daudzus mudinājusi meklēt jaunas iespējas. Īpaši jau izklaides jomā. Iedvesmojušies no kolēģiem citās valstīs arī mūziķi Latvijā pirmajā koronavīrusa vilnī sniedza bezmaksas koncertus.

Savukārt no ASV šogad ir aizgūti drive-in jeb brīvdabas kino seansi, lai skatītājiem nebūtu jāsēž kopā zālē, bet gan savās automašīnās.

Tikmēr ideju konkursā par labākajiem risinājumiem cīņā ar slimības izplatību uzmanību piesaistīja tagad jau tik ļoti pierastie sejas aizsargi, kurus var radīt ar 3D printeriem.

Plašāku atpazīstamību iegūst arī Latvijas izgudrotāju visurgājējs. Ir liela iespēja, ka tehnoloģijas palīdzēs pētīt Venēru. Kaut arī konkursa noteikumos nebija prasīts autori Oskars un Kristīne Bērzi uzbūvēja prototipu oriģināla izmērā.

Savukārt uzvaru Eiropas lielākajā mūzikas inovāciju konkursā guvusi Latvijā radīta lietotne SOLFEGIO. Tā palīdz labāk apgūt mūzikas pamatus. Lielas cerības liktas uz Amerikas Savienoto valstu tirgu. Tur jau tagad atrodas puse no lietotnes cienītājiem.

Turpat ASV par NBA komandas Toronto “Raptors” vizuālā noformējuma autoru kļuvis Vladislavs Lakše. Iepriekš zināms kā GHETO GAMES plakātu autors. Šogad viņš kļuva par vienu no pirmajiem māksliniekiem, kuram ir noslēgts līgums ar NBA komandu.

Tikmēr tepat Latvijā ilgu laiku nepamanītam izdevās palikt Holivudas aktierim Mikijam Rurkam. Tiesa, viņam filmēšanās mūsu valstī tā paša Covid-19 dēļ izvērtās citāda nekā plānota, arī Rīgu īsti apskatīt neizdevās. Ierobežojumu dēļ lielākoties bija jāpavada viesnīcā.

Šogad savu vārdu vēsturē izdodas ierakstīt arī Kārlim Bardelim. Viņš, nu jau vienatnē, realizē kārtējo braucienu atklātos ūdeņos. Šoreiz airu laivā, šķērsojot Kluso okeānu no Dienvidamerikas līdz Āzijai.

Bet Raitis Zapackis ir tas cilvēks, kurš šo gadu veltīja pasakām. Viņa, kā arī aktieru balsīs ierunātos stāstus var klausīties audioformātā.  Atliek vien istabā pieklusināt gaismu un ļauties iztēlei…

0 Komentāru