“Fredis vienmēr ir bijis Brīnumu alnis!” Zvērkope Velga Vītola atvadās no sava mīluļa

30 komentāri
“Fredis vienmēr ir bijis Brīnumu alnis!” Zvērkope Velga Vītola atvadās no sava mīluļa
VELGA VĪTOLA

Latvijā viena no zināmākajām zvērkopēm un dabas draugiem Velga Vītola nupat atvadījusies no viena no saviem mīluļiem – aļņa Freda, liecina ieraksts sociālajā tīklā “Facebook”.

Velga internetā ievietojusi vairākas fotogrāfijas, atspoguļojot savu un Freda satikšanos un astoņus pazīšanās gadus. Veselības likstu dēļ alnis Fredis marta beigās atvadās no dzīves.

Fredis, vēl maziņš būdams, pie Velgas nokļuva, atrodoties automašīnā uz priekšējā pasažiera sēdekļa. “Viņš ir vienīgais alnis, kurš bijis manā istabā!” raksta zvērkope. Viņa arī piebilst, ka Fredis ir vienīgais no viņas “aļņubērniem”, kurš auga pilnīgā brīvībā. Fredis pat savulaik sadraudzējies ar Velgas suni.

Tomēr drīz vien Fredis tika nogādāts uz viņa nākamajām mājām – kaimiņos pārējiem Līgatnes dabas taku aļņiem.

“Protams, katru dienu “mamma” gāja ciemos, un ilgu laiku pavadījām kopā…” turpina Vītola. “Tā mēs abi pavadījām šos pēdējos astoņus gadus manā mūžā – Fredis vienmēr ir bijis Brīnumu alnis.”

Marta beigās gan kļuva skaidrs, ka šis būs pēdējais pavasaris Freda mūžā, proti, masīvajam dzīvniekam būtiski pasliktinājās veselība. “Joprojām Tu vienmēr mani uzcītīgi gaidīji un priecājies, kad bijām kopā. Paldies par svarīgo mācību, ko Tu man esi iemācījis – priecāties par šo brīdi,” raksta Freda “mamma”.

“Facebook” komentāros publicētas ne tikai līdzjūtības, bet arī pateicības vārdi. “Paldies, Velga, Fredis ir nodzīvojis skaistu mūžu ar Jums! Paldies par stāstu!” komentē Arlita Cīrule. Savukārt sociālā tīkla lietotāja Maija Keisa mierina, ka “Fredim tagad citi meži klaiņojami. Turies, Velga! Viņam tur labi!”.

30 komentāri