Francijas prezidentam Latvijas vizītes laikā uzdāvina divus “Ērenpreiss” velosipēdus

9 komentāri
Francijas prezidentam Latvijas vizītes laikā uzdāvina divus “Ērenpreiss” velosipēdus
TV3 ZIŅAS

Valsts prezidents Egils Levits Francijas prezidentam Emanuelam Makronam viņa vizītes laikā Latvijā uzdāvinājis divus “Ērenpreiss” velosipēdus.

Rīgas pilī Francijas prezidents Emanuels Makrons ieradās 29. septembra vakarā. Viņš ar kundzi Brižitu sāka divu dienu vizīti, kurā galvenā uzmanība būs veltīta reģiona drošībai un Eiropas Savienības (ES) nākotnei.

“Ērenpreiss” velosipēdus Latvijā sāka ražot 1927. gadā, kad šis velosipēds kļuva populārs ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Mūsdienās “Ērenpreiss” atdzima kā restaurācijas darbnīca, kas vēlāk likumsakarīgi veicināja “Ērenpreiss” ražošanas atsākšanu.

Francijas prezidentu Emanuelu Makronu Rīgas pilī Valsts prezidents Eglis Levits sveica pirms stundas. Vizīte ir apliecinājums abu valstu ciešajām saiknēm un vienotai izpratnei par vērtībām, sacīja Levits. Un vienotu izpratni par vērtībām savā uzrunā uzsvēra arī Makrons: ”Gribu apliecināt, ka Francija vienmēr būs jūsu draugs un sabiedrotais. Uzticams partneris, kas jūsos klausās. Mums patīk, mēs mīlam brīvību. Mēs vienmēr iestājamies par tiem, kuri cīnās par brīvību. Jūs tādi bijāt, un jūs joprojām par to cīnāties. Un bieži vien sarežģītajos ģeopolitiskajos apstākļos mēs būsim Latvijai blakus kā Eiropas Savienības dalībvalsts, kā NATO sabiedrotais un kā draugs.”

9 komentāri