Francija. Terora slazdā! Vai pasaulē šobrīd ir droši? – skaties TV3 dokumentālo filmu

2 komentāri
Francija. Terora slazdā! Vai pasaulē šobrīd ir droši? – skaties TV3 dokumentālo filmu
AFP/LETA

Franciju šogad piemeklējis jau otrs terora aktu vilnis. Svaigā atmiņā vēl ir šī gada janvāra notikumi – apšaudes pie Charlie Hebdo redakcijas, un pagājušajā nedēļā notikuši jauni, šausminoši uzbrukumi civiliedzīvotājiem. TV3 Ziņu dienesta veidotais dokumentālais stāsts meklēs atbildi uz jautājumu – Vai pasaulē šobrīd ir droši?

Vai pēdējo mēnešu Austrumu un rietumu civilizācijas sadursmi var uzskatīt par Trešā pasaules kara sākšanos? Precīzāk, pasauļu kara sākšanos.

Eiropā izvērsusies diskusija – vai bēgļu plūsma ir terorisma sekas vai cēlonis? Jau tagad skaidrs, ka arī patvēruma meklētājiem atvērtās valstis ir “aizrijušās” ar migrantu plūsmu. Turklāt, vairs nav šaubu, ka viņu vidū ir iefiltrējušies arī teroristi.

Dokumentālās filmas autori Ilze Vēbere un Sergejs Medvedevs  apkopos traģiskās nedēļas nogales notikumus Parīzē, stāstīs par cilvēkiem, kas šo noziegumu pastrādāja.

TV3 Ziņu žurnāliste Ilze Vēbere:

Tikko ierodoties Parīzē, pārņēma izbrīns, ka nekas neliecināja par piektdien notikušo traģēdiju. Tikai ierodoties uz vienu no uzbrukuma vietām, kafejnīcu rajonu, var redzēt, kā franču tauta sēro – cilvēki nespēj valdīt asaras, jūtamas lielas skumjas. Vietējie stāstīja, ka tas ir pienākums nolikt uzbrukuma vietā ziedus un būt solidāriem. Francūži bieži piemin savu revolūcijas lozungu: brīvība, vienlīdzība un brālība! Viņi vēlas teroristiem parādīt, ka no šīm vērtībām neatteiksies.

Lielajā reportāžā tiks apkopotas izjūtas Parīzes ielās dienu pēc traģiskā notikuma. Netrūks arī aculiecinieku komentāri un safilmētie videomateriāli.

TV3 Ziņu operators Sergejs Medvedevs

Tu nevari atļauties doties filmēt tikai filmēšanas dēļ. Tu esi tur, redzi notiekošo un esi līdzatbildīgs par to, ko tu dari. Tīri cilvēcīgi tu saproti, kāpēc visi ar aizdomām skatās uz tevi, kad ienāc metro, veikalā un citās vietās ar lielu mugursomu, statīvu, kas pa gabalu atgādina šauteni. Visi uz kādu laiku ir kļuvuši piesardzīgi. Atrodoties tur baiļu sajūta nav. Nejau tāpēc, ka tā varētu būt notrulinājusies darba specifikas dēļ, bet drīzāk tās ir transformējušās kādās citās izjūtās. Tas, ka esi notikumu epicentrā liek justies svarīgam un vajadzīgam. Filmējot neviļus galvā izspēlējas dažādi notikumu scenāriji gan par tie kas ir notikuši, gan kas tas būtu, ja tas notiktu te – tavās mājās.

TV3 ziņu žurnālisti pārliecinājās – lai arī notikušais cirtis dziļas rētas cilvēku likteņos, no parīziešiem strāvo dziļa apņemšanās nepadoties teroristu uzspiestajai kārtībai. TV3 ziņu žurnālisti pētīs, cik mierīgi “var gulēt” eiropieši.

TV3 Ziņu dokumentālo filmu – Francija. Terora slazdā, skaties šovakar plkst. 19:35!

2 komentāri