Komentāri
Fotoradaru karte: kur atradīsies visi 40 uz Latvijas autoceļiem esošie fotoradari?
Foto: LETA

Otrdien, 6. decembrī, uz Latvijas autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.

Tas nozīmē, ka kopumā uz Latvijas autoceļiem darbosies jau 40 stacionārie fotoradari, jo 20 ātruma mērierīces uzstādītas un darbojas pirmās stacionāro fotoradaru ieviešanas kārtas ietvaros.

Amatpersonas apgalvo, ka stacionāro fotoradaru atrašanās vietas tikušas izvēlētas, izvērtējot ceļu satiksmes negadījumu statistiku, ”melnos punktus” un informāciju par ceļu posmiem ar intensīvu satiksmes plūsmu. Triju gadu laikā vietās, kur paredzēts uzstādīt mērierīces, notikuši 495 ceļu satiksmes negadījumi, cietuši 135 cilvēki, bet bojā gājuši astoņi. Otrajā stacionāro fotoradaru uzstādīšanas kārtā ātruma mērierīces uzstādītas arī attālākos Latvijas reģionos.

Ja pirmie stacionārie fotoradari tika uzstādīti ap Rīgu un pašā galvaspilsētā, tad otrajā stacionāro fotoradaru uzstādīšanas kārtā ātruma mērierīces uzstādītas arī attālākos Latvijas reģionos, piemēram, Grobiņā, Ugālē, Līgatnē un Rubenē. Pirms stacionāro fotoradaru atrašanās vietām izvietotas informatīvas zīmes, kas brīdinās par fotoradara atrašanos un informēs par konkrētajā vietā atļauto braukšanas ātrumu. uzstādīt kopumā 100 stacionārās ātruma mērierīces.

Fotoradaru karte

Lasi vēl