Fotogrāfijās iemūžināts elpu aizraujoši lidojumi ar gaisa balonu virs Latvijas

0 Komentāru
Fotogrāfijās iemūžināts elpu aizraujoši lidojumi ar gaisa balonu virs Latvijas
MAREKS GAĻINOVSKIS

Laikā, kad zelta rudeni daudzi dodas vērot uz Siguldu, Rīgas viesiem un rīdziniekiem Siguldu iespējams ieraudzīt pašā Vecrīgas sirdī, turklāt – no gaisa balonu skatu punkta, aplūkojot foto izstādi ”Siguldas ainavas un faktūras”.

Izstādē ietvertas pēdējo trīs gadu laikā tapušas fotogrāfijas, diviem siguldiešiem – Marekam Gaļinovskim un Gunāram Dukštem – neskaitāmas reizes pārlidojot Siguldas novadu, informē izstādes rīkotāji.

Izstādes iniciators – Mareks Gaļinovskis – fotogrāfijas no gaisa balona uzņem kopš 2015. gada, un ”Siguldas ainavas un faktūras” ir pirmā izstāde, kurā vienkopus apkopoti šī viņa foto arhīva daļa.

Foto darbos no gaisa balona perspektīvas ir redzami labi pazīstamie vides un tūrisma objekti, Siguldas pilsētas panorāmas, izteiksmīgi dabas ainavu kopskati. Par savām dabas ainavām Gaļinovskis reiz saņēmis komplimentu, ka tās ir kā Vilhelma Purvīša darbi fotomākslā, par ko izstādes apmeklētājiem būs iespējams pārliecināties arī pašiem.

Izstādē aplūkojamās fotogrāfijas tapušas sadarbībā ar gaisa balonu pilotiem Ingu Ūli un otru izstādes autoru – Gunāru Dukšti -, ar kuru ciešāka sadarbība Marekam izveidojusies pēdējo trīs gadu laikā.

Dukšte ir gaisa balonu sporta pionieris Latvijā un pilots ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, kas gandrīz tikpat ilgu laiku pazīstams arī ar savu īpašo spēju no putna lidojuma tvert un fiksēt krāšņas ainavas foto formātā. Izstādē ”Siguldas ainavas un faktūras” Dukšte iepriecinās ar sev tik ierasto spēlēšanos ar dažādām faktūrām un savdabīgiem rakstiem, kurus veido koki, mājas, torņi, kā arī noskaņu niansēm, kas viņa foto mākslu padara īpašu un atšķir no skaistajām, tradicionālajām ainavu fotogrāfijām.

Izstāde aplūkojama līdz 6. novembrim.

Izstāde tapusi ar Siguldas novada domes un “Galerija Centrs “atbalstu.

0 Komentāru