Komentāri

Ķīpsalas izstāžu zālē, kur parasti notiek mājdzīvnieku, automobiļu un tūrisma izstādes, šodien tiesa sāka skatīt Latvijas jaunāko laiku vēsturē asiņainākās nelaimes – Zolitūdes traģēdijas – lietu.

Latvijā nav tik lielas tiesas zāles, kas varētu uzņemt vairākus simtus lietā iesaistīto cilvēku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Likumsargi rūpīgi pārbauda somu saturu, tikmēr pamatīga drūzma veidojas pie galdiņiem, kur pēc alfabēta tiek reģistrēti sanākušie – kā bojāgājušo tuvinieki, tā advokāti, prokurori un citi iesaistītie.

Sēde notika otrajā stāvā, kur pulcējās ap 200 cilvēku. Tiesas sēdes sākums aizkavējās par teju vai stundu. Tikmēr savās vietās iekārtojās pretējo nometņu pārstāvji – trīs prokurori un 16 advokāti, kas pārstāv apsūdzēto intereses.

Nevienam pret sēdes filmēšanu iebildumu nebija, un tiesa ļāva notiekošo iemūžināt. Sēdes norisi pamatīgi apgrūtināja tas, ka katrs teikums tika pārtulkots krieviski, turklāt, nevis atskaņojot sinhronu tulkojumu austiņās, kā tas parasti notiek starptautiskās konferencēs, bet gan pārtraucot runātāju pusvārdā.

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers iepriekš pauda bažas, tiesneši šodien, jau pirmajā sēdē, atteiksies izskatīt lielu, jeb juridiskā valodā sakot – atstatīsies, jo personīgi pazīst dažus no iesaistītajām personām. To savā runā uzsvēra arī tiesnesis, liekot noprast, ka labprāt izvairītos no šīs, Latvijā skaļākās lietas izskatīšanas, jo advokāts Zvejsalnieks esot viņa bijušais darba kolēģis, bet cietušais Mārcis Liors Skadmanis ir bijis viņa students.

Zvejsalnieks akcentēja, ka šī pazīšanās ir tikai formāla, un lietas izmeklēšanu nevarētu ietekmēt. Līdzīgu atbildi pauda arī Skadmaņa pārstāvis.

Tādējādi tiesa pašreizējā sastāvā turpinās skatīt šo lietu. Traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem atliek vien žēli nopūsties, jo tiesvedība būs gara un emocionāli smaga.

Par cietušajiem Zolitūdes traģēdijā atzītas 263 personas. Kopējais pieteikto kompensāciju apmērs ir lielākais Latvijas vēsturē – 155 miljoni eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl