FOTO: uzņemtās bēgļu ģimenes vēlas pēc iespējas ātrāk sākt strādāt Latvijā

Komentāri
FOTO: uzņemtās bēgļu ģimenes vēlas pēc iespējas ātrāk sākt strādāt Latvijā
FOTO:LETA

Pilsonības un migrācijas pārvalde piešķīrusi alternatīvo statusu pirmajām divām ģimenēm, kas februāra sākumā no Grieķijas tika pārvietotas uz Latviju.

Viena patvērumu saņēmusī ģimene ir no Sīrijas, tajā aug divi bērni. Bet otra ģimene ir no Eritrejas. Sīrieši vēl aizvien atrodas patvēruma meklētāju centrā Muceniekos, taču abi eritrejieši jau atraduši citu dzīvesvietu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc statusa iegūšanas Eritrejas pilsonis, kuram ir unikālas valodu zināšanas, ir pieņemts darbā Muceniekos, – viņa darba pienākumos ir atbalsta sniegšana centra darbiniekiem, palīdzot sazināties ar citiem patvēruma meklētājiem, kā arī mutvārdu un rakstveida tulkošana no tigriņu, arābu un amharu valodas.

Foto

Arī ģimene no Sīrijas ir gatava pēc iespējas ātrāk sākt strādāt, tiklīdz radīšoties šāda iespēja. Abas patvērumu ieguvušās ģimenes par prioritāti uzskatot latviešu valodas apgūšanu.

Alternatīvo statusu var piešķirt personai, ja ir pamats uzskatīt, ka šim cilvēkam tā mītnes zemē draud nāves sods, spīdzināšana, necilvēcīga vai pazemojoša izturēšanās vai sodīšana ārējo vai iekšējo bruņoto konfliktu gadījumā.

Lasi vēl