FOTO: unikāls robots, kas palīdz pacientiem atveseļoties pēc smagām traumām

Komentāri

Nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari” prezentē robotu, kas būtiski uzlabos atveseļošanās procesu, jo ļoti agrīni varēs uzsākt dažādas procedūras pacientiem ar smagiem funkcionēšanas traucējumiem.

Robots imitē kāju kustības un soļošanu, tādā veidā tiek sasniegti labāki rezultāti pēc smagām saslimšanām un traumām. Šī jaunā tehnoloģija ir būtiska rehabilitācijas ekselences centra attīstībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat šodien Vaivaros bija iespēja apskatīt, kā pamazām tiek iekārtota bērnu rehabilitācijai paredzētā interaktīvā telpa. Šāda telpa paplašina iespējas bērniem atveseļošanās laikā rotaļāties un mācīties.

“Vaivaros” šodien viesojās arī Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone un izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl