FOTO un VIDEO: unikāli kadri – Latvijas ainava no gaisa balona Bizmārīte

Pievienot komentāru
FOTO un VIDEO: unikāli kadri – Latvijas ainava no gaisa balona Bizmārīte
LNT

Vadīt raidījumu ne vien no zemes, bet arī – gaisa – šo unikālo iespēju šorīt pieredzēja mūsu kolēģe Kristīne Garklāva, kas piepulcējās Latvijas gaisa kuģošanas pioniera Gunāra Dukštes pilotētajam gaisa balonam Bizmārīte.

Tas šorīt pacēlās Ieriķu pļavās un turpināja ceļu Cēsu virzienā. Laikapstākļi lidojumam bija nedaudz ekstrēmi, taču tas nemazināja prieku par Latvijas dabas skaistumu, vērojot to no putnu lidojuma. Kā norāda Dukšte – katrs lidojums – pat ja tas notiek simto, tūkstošo reizi, – atšķiras un ir neatkārtojams. Tāpat katrā lidojumā slēpjas savs skaistumu, kas var parādīties pavisam negaidīti. Arī, ja lido jau pazīstamā apkārtnē, dabā var atklāt kaut kādu detaļu, kas parādās citādi nekā iepriekš.

Gunāram Dukštem, gaisa balonus pilotējot jau vairāk nekā 20 gadu, ir bijusi tā unikālā iespēja vērot mainīgo Latvijas ainavu. Redzētajā iezogas gan arī daži sāpīgi momenti.

Foto

Gunāra Dukštes kontā ir 3000 lidojumu stundu. Viņš lidojis pāri vairāku desmitu valstu robežām un dažādiem pasaules brīnumiem. Tāpat īstenojis sapni par lidojumu pāri Alpu grēdām. Tomēr pilots vienmēr uzsver, ka pasaules skaistākā vieta ir Latvija.

Video

Foto