FOTO un VIDEO: tapusi izrāde par Latvijas politikas ēnas pusēm – “Kārkli”

1 komentārs

Politiķi nav žēloti uz Jaunā Rīgas teātra skatuves. Šodien pirmizrāde ir izrādei “Kārkli”, kurā izsmietas labi atpazīstamas valsts amatpersonas.

Izrāde veidota kā komēdija un sapņains farss, ar mērķi uzvedināt uz nopietnām pārdomām par Latvijas politiku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iestudējuma veidotāji norāda, ka impulss izrādes tapšanai bijušas dusmas par valstī notiekošo un vēlme saprast tā cēloņus.

Foto

Pasaku motīvs, kurā par cilvēku dvēselēm cīnās velns un eņģelis, ir sens. Tas izmantots arī Jaunā Rīgas teātra izrādē “Kārkli”, kas šodien piedzīvo pirmizrādi. Tajā eņģelis ļoti atgādina Jutu Strīķi, bet velns – Aivaru Lembergu.

Abu cīņa ir par augstu valsts amatpersonu dvēselēm.

Tēls, kurš ļoti atgādina politiķi Solvitu Āboltiņu, labāk izvēlas skatuves priekšā izģērbties, nevis runāt patiesību, bet ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram līdzīgs personāžs pārvēršas par paklausīgu sunīti. Izrādē nav žēlots arī Valsts prezidents.

Andris Keišs, Jaunā Rīgas teātra aktieris

Katrā ziņā tā ir mana personīgā artava dzimtenei, vai ne. Pateikt to, ka mēs sekojam līdzi. (..) Mēs tam sekojam līdzi un ir daudz kas ir tāds, kas mani personīgi neapmierina.

Jau iestudējuma ģenerālmēģinājums raisījis pretrunīgas atsauksmes. Režisors aicina pašus skatītājus vērtēt, vai labi atpazīstamu amatpersonu nostādīšana pazemojošās situācijās, ir bijusi pārāk skarba vai tomēr pamatota.

Gatis Šmits, izrādes “Kārkli” režisors

Ja viņi būtu Anglijas politiķi, tad viņu bērni būtu izvazāti tik 10 reizes stiprākā veidā un šausmīgāk, ka pat kārkls salūztu tādā situācijā. Mēs, man liekas, esam ļoti maigi un mēs ar mīlestību attiecamies pret viņiem.

Kaspars Znotiņš, Jaunā Rīgas teātra aktieris

Viņi, esot savos amatos, no viņiem visvairāk arī tiek prasīts. Un, ja tāds ierindas cilvēks, parastais cilvēks, ap viņu velns apskrien vienu reizi, tad ap politiķi velns apskrien septiņas reizes. Tāda ir politikas specifika, jo ir runa ar varu. Viņu rokās ir vara. Ja viņu rokās ir vara, tur viņam tiek ļoti. Tie apstākļi, kuros viņiem ir jāeksistē ir nežēlīgi un ir pazemojoši.

Iestudējuma veidotāji lugas tapšanas gaitā konsultējušies ar žurnālistiem, politiķiem, viedokļu līderiem un veikuši izpētes darbu, arī viesojušies Saeimā. Impulss šādas izrādes bijušas dusmas par valstī notiekošo un vēlme saprast, kādi tam visam ir cēloņi, norāda režisors.

Gatis Šmits, izrādes “Kārkli” režisors

Šajā brīdī, ja runa ir par publisko politiku, par vēlētiem politiķiem, kuri saņem algu no nodokļu maksātāju naudas, un kuri dara kliedzošas lietas, tādas lietas, kurām tu nevari piekrist. Un ja tas netiek sabiedrībā, inteliģencē un presē pietiekami atspoguļots, tad šīs informācijas nonākšana teātrī dod šādu rezultātu.

Vai iestudējums tiešām piedāvā jaunu redzējumu par norisēm politikā, vai tomēr jau ilgstoši citos formātos apspēlētus motīvus – arī par to būs jāspriež skatītājiem.

Video

TOP komentāri

  • Ieva
    +2 +1 -1

    Ieva

    Paldies režisoram par šo darbu.paldies aktierie.bija izcila izråde.to tikai var dabūt gatavu Hermanis es un netikai es lepojamies ar JUMS.Varbūt tikai tå to tautu vat atmodinåt no låča miega UN ES MĪLU ŠO ZEMI. UN LATVIJÅ VAR AUGT SKAISTI VĪTOLI TIKAI VISIEM KOPÅ TO JÅGRIB UN JÅSTRÅDÅ.DIEVS SVĖTI LATVIJU UN SÅKAM DOMÅT VISI KOPÅ KO MĖS IKKATRS VARAM MAINĪT ŠAI MAZAI LARVIJAI

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl