FOTO un VIDEO: “Skonto” stadiona stāsts – cik dziļās auzās esam iebraukuši?

2 komentāri
FOTO un VIDEO: “Skonto” stadiona stāsts – cik dziļās auzās esam iebraukuši?
Foto: LETA

Sporta pasaulē šīs nedēļas lielākās jukas bija nevis par un ap Porziņģi, bet gan visriņķī “Skonto” stadionam, kuram ir tik daudz saimnieku un tik daudz savstarpējo ķīviņu, ka Eiropas mēroga futbola mači jau ir apdraudēti, bet tūkstošiem fanu, kas Rīgā klātienē gribēja redzēt spēlējam Ronaldu, nemaz nezina, kur un vai vispār spēle notiks!

LNT Ziņu Top 10 skaidroja, cik dziļās auzās esam iebraukuši un vai tas, ka uz spēles likta arī Latvijas reputācija, nenozīmē, ka spēle notiek uz tiem vārtiem, kur stāv Latvija ar valsts naudas maku? Un vai fakts, ka valstij nav neviena stadiona, kas tai pieder, šobrīd nepaver durvis smalkai šantāžai?

Pasaulē un nereti arī Latvijā futbolu saucam par sporta karali. Ja paskatāmies uz savu karali šobrīd, tad redzam, ka nacionālā izlase pasaules rangā sasniegusi antirekordu, ieņemot 124. pozīciju, cīņa pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā beidzās vēl pat īsti nesākusies, galvenais treneris Marians Pahars iesniedzis atlūgumu, bet jauns speciālists vēl tiek meklēts un nepilnus divus mēnešus pirms spēles ar Eiropas čempioni Portugāli, kuras kapteinis ir pasaules labākais un visvairāk apmaksātais futbolists Krištianu Ronaldu, izrādās, ka mums nav arī stadiona, kur spēlēt. Šķiet, tikai retais nav pamanījis, ka karalis ir kails.

Armands Puče

Armands Puče
žurnālists, raidījuma “Overtime” vadītājs

Latvijas futbolam tās tādas labas pārdomas. Saka – mums nav pat nacionālais stadions. Kādā sakarā lai mums būtu nacionālais stadions? Kāpēc mums jābūt nacionālajam stadionam, komandai vai cilvēku grupiņām, kuras spēlē pagalma futbolu? Lai viņi iemācās pagalmā spēlēt, un ar laiku mēs uztaisām labākus stadionus. Un kas ir tie, kas taisa? Vai tad sabiedrībai par to ir jāgādā? Ja tās ir privātas komandas, lai tad privātie arī domā.

“Skonto” stadions kopš tā uzcelšanas kalpojis par Latvijas izlases mājvietu. Šobrīd tribīnēs tiek skrūvēti nost krēsli, tiek ņemti nost prožektori un, iespējams, pavisam drīz tiks rakta ārā arī laistīšanas iekārta.

Stadiona kustamās un nekustamās mantas īpašnieki “Adventika Group” un SIA “Light”, kā arī “Adventika” nolīgtie pārvaldītāji SIA “Fitnesa parks” nav varējuši sadalīt sev piederošo pārrunu ceļā, tāpēc viss nonācis līdz tiesai. Tās lēmums paredz, ka viss, kas šobrīd notiek, ir likuma ietvaros. Futbola federācija, kas organizē Latvijas izlases spēles, ir tāds pats stadiona īrnieks, par kādu var kļūt ikviens no mums, tikai jārēķinās, ka par vienu spēli tiek maksāts aptuveni 40 000 eiro.

Pēc Latvijas Futbola federācijas norādītā, patlaban ir trīs iespējamie scenāriji. “Fitnesa parks” ir sācis cenu aptauju par krēslu un apgaismojuma iegādi, un līdz nākamās nedēļas otrdienai tiek gaidītas garantijas līgumu un grafiku veidā par to, kā kas tiks uzstādīts atpakaļ.

Tad “Skonto” stadions joprojām ir variants. Ja tomēr netiks saņemtas garantijas, tad vienīgā alternatīva Latvijā ir Liepājas stadions. Taču vēl jāsaņem atbilde no Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA), ka drīkst to izmantot, tāpat vēl jāveic aprēķini, cik varētu izmaksāt šī stadiona pielāgošana. Provizoriski – līdz pusmiljonam eiro. Trešais variants – spēlēt kaut kur ārpus Latvijas.

Netiek arī izslēgts, ka situācijas glābšanā varētu tikt iesaistīta arī nodokļu maksātāju nauda.

Foto

Šobrīd varam tikai zīlēt, kur 9. jūnijā spēlēsim pret Portugāli. Šai spēlei sekos nākamās – 3. septembrī Latvijai ir mājas spēle ar Šveici, bet 10. oktobrī – ar Andoru.

Plašāk – LNT Ziņu Top 10 sižetā!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl