FOTO un VIDEO: Pārdaugavā atrakti negaidīti lieli 300 gadus veci zviedru nocietinājumi

Komentāri

Topošās Zinātnes mājas būvlaukumā ekskavators strādā stingrā arheologu uzraudzībā. Te ir atklāti 17. gadsimta zviedru nocietinājuma – skansts – elementi. Trīsstūra ravelīns, valis un pat seši tilta pāļi grāvja visšaurākajā vietā.

Pārdaugavā atklātie izrakumi ir unikāli ar to, ka elementi ir lieli – 120 metri, un saglabājušies ļoti labi. Tas, pateicoties tam, ka zem zemes kokam klāt nav piekļuvis skābeklis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šonedēļ zviedru nocietinājumus kārtīgi safotografēs un iezīmēs kartē. Tie ir vēstures piemineklis. Lai to saglabātu, Zinātnes mājas pāļus dzīs nedaudz tālāk, nekā sākotnēji bija paredzēts projektā.

Šī ir unikāla iespēja redzēt nocietinājumus, kas tika uzbūvēti pirms 300 gadiem. Tuvākajā laikā tos aizbērs ciet, lai saglabātu nākamajām paaudzēm.

Pirmoreiz zviedru nocietinājumi Daugavas kreisajā krastā tika atklāti 2014. gadā, būvējot Latvijas Universitātes Dabas māju. Tāpēc pirms otrās kārtas būvniecības sākumā tika veikta zemes gabala arheoloģiskā izpēte, kas vainagojusies ar negaidīti labu rezultātu.

Foto

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl