FOTO un VIDEO: Pārdaugavā atrakti negaidīti lieli 300 gadus veci zviedru nocietinājumi

Komentāri

Topošās Zinātnes mājas būvlaukumā ekskavators strādā stingrā arheologu uzraudzībā. Te ir atklāti 17. gadsimta zviedru nocietinājuma – skansts – elementi. Trīsstūra ravelīns, valis un pat seši tilta pāļi grāvja visšaurākajā vietā.

Pārdaugavā atklātie izrakumi ir unikāli ar to, ka elementi ir lieli – 120 metri, un saglabājušies ļoti labi. Tas, pateicoties tam, ka zem zemes kokam klāt nav piekļuvis skābeklis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šonedēļ zviedru nocietinājumus kārtīgi safotografēs un iezīmēs kartē. Tie ir vēstures piemineklis. Lai to saglabātu, Zinātnes mājas pāļus dzīs nedaudz tālāk, nekā sākotnēji bija paredzēts projektā.

Šī ir unikāla iespēja redzēt nocietinājumus, kas tika uzbūvēti pirms 300 gadiem. Tuvākajā laikā tos aizbērs ciet, lai saglabātu nākamajām paaudzēm.

Pirmoreiz zviedru nocietinājumi Daugavas kreisajā krastā tika atklāti 2014. gadā, būvējot Latvijas Universitātes Dabas māju. Tāpēc pirms otrās kārtas būvniecības sākumā tika veikta zemes gabala arheoloģiskā izpēte, kas vainagojusies ar negaidīti labu rezultātu.

Foto

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl