FOTO un VIDEO: Pārdaugavā atrakti negaidīti lieli 300 gadus veci zviedru nocietinājumi

0 Komentāru

Topošās Zinātnes mājas būvlaukumā ekskavators strādā stingrā arheologu uzraudzībā. Te ir atklāti 17. gadsimta zviedru nocietinājuma – skansts – elementi. Trīsstūra ravelīns, valis un pat seši tilta pāļi grāvja visšaurākajā vietā.

Pārdaugavā atklātie izrakumi ir unikāli ar to, ka elementi ir lieli – 120 metri, un saglabājušies ļoti labi. Tas, pateicoties tam, ka zem zemes kokam klāt nav piekļuvis skābeklis.

Šonedēļ zviedru nocietinājumus kārtīgi safotografēs un iezīmēs kartē. Tie ir vēstures piemineklis. Lai to saglabātu, Zinātnes mājas pāļus dzīs nedaudz tālāk, nekā sākotnēji bija paredzēts projektā.

Šī ir unikāla iespēja redzēt nocietinājumus, kas tika uzbūvēti pirms 300 gadiem. Tuvākajā laikā tos aizbērs ciet, lai saglabātu nākamajām paaudzēm.

Pirmoreiz zviedru nocietinājumi Daugavas kreisajā krastā tika atklāti 2014. gadā, būvējot Latvijas Universitātes Dabas māju. Tāpēc pirms otrās kārtas būvniecības sākumā tika veikta zemes gabala arheoloģiskā izpēte, kas vainagojusies ar negaidīti labu rezultātu.

Foto

0 Komentāru