FOTO un VIDEO: noslēdzies vērienīgākais maratons Latvijā

Komentāri

Svētdien noslēdzies viens no vērienīgākajiem sporta pasākumiem Latvijā – “Lattelecom” Rīgas maratons.

Latvijas garo distanču skrējējs Valērijs Žolnerovičs “Lattelecom” Rīgas maratonā laboja Latvijas rekordu maratona distancē, izcīnot augsto ceturto vietu. 42 kilometrus un 195 metrus Žolnerovičs veica divās stundās, 14 minūtēs un 23 sekundēs, paša sasniegto 2013. gadā Frankfurtē rekordu labojot par desmit sekundēm. Līdz ar to Žolnerovičs izskrēja arī pasaules čempionāta normatīvu.

Foto

Valērijs Žolnerovičs
Latvijas čempions maratonā

Visu laiku treniņi noritēja vēsā laikā. Un tas mums bija aprīlis, maija sākums. Pagājušonedēļ vēl bija cerība, ka arī šodien būs vēsi un lietus. Žēl, ka nepiepildījās. Es domāju, visi latvieši,kas ir šeit, būtu labāk noskrējuši vēsā laikā. -10 grādi no šis temperatūras.

Video

Šoreiz maratonā Žolnerovičs finišēja augstajā ceturtajā vietā. Trīs pirmās vietas ieguva sportisti no Āfrikas. Pirmās vietas ieguvējs – kenijietis Džozefs Kjengo Munivoki Rīgas maratonā piedalījās otro reizi. Tiesa, runātājs viņš pēc šī skrējiena nebija liels.

Video

Tika lauzts arī Rīgas maratona sieviešu rekords. Starp dāmām labākā bija sportiste no Etiopijas Bekeleča Dada Bedada. Jauns sieviešu rekords ir divas stundas, 31 minūte un 22 sekundes.

Lasi vēl