FOTO un VIDEO: militārajā “spoku” pilsētiņā Skrundā atkal veidos poligonu

Pievienot komentāru
FOTO un VIDEO: militārajā “spoku” pilsētiņā Skrundā atkal veidos poligonu
Reuters/Scanpix

Tuvākajos mēnešos Skrundas novada domē gaidāms balsojums par tās militārās pilsētiņas nodošanu valstij. Plānots, ka tā nonāks Aizsardzības ministrijas pārziņā.

Bijušajā Skrundas militārajā pilsētiņā pēdējo 15 gadu laikā tikai mainījušies privātīpašnieki, un gandrīz nekas nav noticis. Pirms gada par nodokļu parādiem tā atkal nonāca pašvaldības īpašumā. Tagad, gaidot NATO bataljona izvietošanu Latvijā, pilsētiņu grib pārņemt Aizsardzības ministrija un izveidot tajā poligonu, kur rīkot taktiskās mācības pilsētvidē. Skrundas novada dome šo ideju atbalsta.

“Mēs arī labi saprotam, ka Aizsardzības ministrijai ir daudz lielākas iespējas šo objektu uzturēt kārtībā, un mūsu mērķis bija, pārņemot to, lai šajā vietā kaut kas būtu. Vai šeit būtu ražošanas teritorija, vai Aizsardzības ministrija. Mēs vairāk redzam, ka šeit būtu Aizsardzības ministrija, kam būtu resurss, kurš spētu viņu uzturēt,” norāda Skrundas novada domes izpilddirektors Guntis Putniņš.

Foto

Kā norāda pašvaldības pārstāvji, uzturēt 45 hektāru lielu teritoriju nemaz nav tik vienkārši. Turklāt kārtībā būs jāsaved arī pussabrukušās ēkas, lai tās nebūtu bīstamas karavīriem.

Foto

Video

Foto