FOTO un VIDEO: Latvijai jauns visu laiku smagākā ķirbja rekords

Komentāri

404 kilogrami – tik daudz sver visu laiku smagākais Latvijas ķirbis, kas ir gandrīz divreiz smagāks par iepriekšējo Latvijas rekordistu.

Otrdien Rīgas zooloģiskajā dārzā 11. Latvijas lielākā ķirbja čempionātā uzvarētājs noskaidrots starp 10 oranžajiem milzeņiem, kas uz galvaspilsētu atvesti no dārziem Ādažiem, Līvāniem un visvairāk no Kurzemes puses – Skrundas un Kuldīgas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šis ir bijis labs ražas gads, un par to liecina arī kopējais finālistu svars uz starta līnijas – vairāk nekā divas tonnas. Tos nosvērt palīdzēja spēkavīri Agris Kazeļņiks un Aivars Šmaukstelis.

Uzvaras lauri un divi pārspēti rekordi šajā reizē Neimaņu ģimenei no Kuldīgas. Mamma Gundega izaudzējusi Latvijā trešo smagāko ķirbi, bet meitas Luīza un Elīza līdz šim smagākos ķirbjus Latvijā.

Šajā reizē mazākais ķirbis, kas ir tādā pašā svarā, kā pērnā gada rekordists – 165,5 kilogramus smagā oga, kas izaudzēta Ādažos, tika Amūras tīģeriem Toram un Odinam, kuri gan sākumā uz oranžo milzeni lūkojās ar aizdomām.

Foto

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl