FOTO un VIDEO: konfiscēts jenots skumst Rīgas Zoodārzā

Pievienot komentāru
FOTO un VIDEO: konfiscēts jenots skumst Rīgas Zoodārzā
LNT

Rīgas Zooloģiskajā dārzā nonācis kāds konfiscēts jenots, kurš dzīvojis nepiemērotos apstākļos vienu kvadrātmetru lielā kastē.

Jenotiņu, kuram Rīgas Zoodārza pārstāvji devuši vārdu Jaška, iepriekšējie saimnieki vēlējušies pārdot ar sludinājumu portāla Ss.lv starpniecību, taču kontrolpirkuma laikā viņš atsavināts.

Dzīvnieks, kurš turēts neatbilstošos apstākļos, bijis pārāk resns un sirdzis ar dermatītu, jo iepriekšējie saimnieki viņu barojuši ar čipsiem un konfektēm. Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvjiem izdevies noskaidrot, ka šāds ēdiens jenotam dots, “lai viņš justos laimīgs”.

Video

Divus gadus vecajam jenotiņam Jaškam konstatēti arī uzvedības traucējumi – iepriekšējā mājokļa pārliekās šaurības dēļ viņš pastaigājas vien nedaudz – apmēram vienu metru uz vienu pusi un atkal atpakaļ.

Zvēriņš neatbilstošās kopšanas dēļ esot nesabiedrisks, tomēr kopš nonākšanas Zoodārzā priecājas par ēdiena dažādību – labprāt ēd zivis un paipalas. Tāpat jenotiņš pamazām sācis atgūt dzīvesprieku – īpaši viņam patīk spēlēties ar ūdeni.

Foto

Kas ar jenotiņu notiks tālāk – pagaidām nav skaidrs. Rīgas zoodārzā jenotu ekspozīcija nav plānota, tā kā visticamāk zvēriņu atdos kādam citam zoodārzam.

Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvji gan atzīst, ka, visticamāk, jenoti kļuvuši par “modes lietu” – ja agrāk līdzīgos gadījumos nereti tika konfiscētas šinšilas, pundurtruši un citi zvēri, pašlaik arvien biežāk tiek atsavināti jenoti.