FOTO un VIDEO: kādreizējā restorāna Sēnīte ēku vēlas iekļaut kultūras pieminekļu sarakstā

8 komentāri
FOTO un VIDEO: kādreizējā restorāna Sēnīte ēku vēlas iekļaut kultūras pieminekļu sarakstā
LNT

Sagatavota dokumentācija, lai aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā iekļautu padomju laikos populāro Siguldas šosejas malā esošo restorānu Sēnīte. Vai šāds statuss ļaus savulaik par arhitektūras šedevru dēvētajai ēkai atgūt kādreizējo spozmi?

Latvijā ir teju 9 000 valsts aizsargājamu kultūras pieminekļu. Ik gadu šis saraksts tiek papildināts ar aptuveni 100 jauniem objektiem – vairāki no tiem ir padomju laika būves. Šorīt LNT raidījumā 900 sekundes, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis atklāja, ka aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā plānots iekļaut padomju laikos populāro restorānu Sēnīte.

Sēnītes pašreizējie īpašnieki esot kategoriski pret kultūrvēsturiskā statusa piešķiršanu šim objektam. No sarunas ar LNT viņi atteicās.

Foto

Video

Kādreiz tik populārais restorāns Sēnīte Vidzemes šosejas malā šobrīd ir nepievilcīga – viss aizaudzis ar zāli, logi un durvis aiznaglotas un no kādreizējās spozmes palikušas vien atmiņas.

Inčukalna novada pašvaldība, kuras teritorijā objekts atrodas, atzīst, ka tas sagādā rūpes, jo ir vizuāli nepievilcīgs.

Gan pašvaldība, gan vietējā būvvalde vairākkārt esot aicinājusi īpašniekus teritoriju sakopt, taču tas nenotiek.

Tomēr iekļaušana aizsargājamo objektu sarakstā var izrādīties sarežģīta, jo Sēnītes īpašnieki varot vērsties tiesā.

Restorāns Sēnīte uz Vidzemes šosejas tika uzbūvēts pagājušā gadsimta vidū. Sākotnēji šajā vietā tika izveidota tējnīca ar koši krāsotu lapeni sēnes formā. Vēlāk šajā vietā uzbūvēja jaunu ēku kompleksu, kas tika dēvēts par sešdesmito gadu arhitektūras šedevru.

8 komentāri