FOTO un VIDEO: Gaismas pilī atvērta Meditācijas un klusuma istaba

1 komentārs

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ir izveidota īpaša Klusuma un meditācijas istaba. Šeit var nākt visi bibliotēkas apmeklētāji, kas vēlas atpūsties no mācībām un darba, laiku pavadot pilnīgā klusumā un bez steigas.

Gaismas pils 4. stāva stūrī Mazajā zālē aiz vairākām durvīm slēpjas neliela istaba. Šeit to ir nodēvējuši par Klusuma un meditācijas istabu, kur, aizmirstot par mobilajiem telefoniem un mācību grāmatām, var nodoties meditēšanai. Starp citu, grāmatas šeit ienest nemaz nedrīkst – jābauda klusums un jāmeditē.

Augusts Zilberts, Latvijas Nacionālās bibliotēkas pārstāvis

Bibliotēkām ir jānodrošina cilvēkam iespēja gūt mieru un klusumu, jo sevišķi tas ir būtiski mūsdienu pasaulē, kur mēs esam ikdienā tik ļoti saistīti ar mobilajiem telefoniem, e-pastiem, kur mēs ļoti steidzamies, kur esam ar visām viedajām ierīcēm savienoti.

Klusuma un meditācijas istaba ir bezmaksas pieejama visiem apmeklētājiem. Aptuveni divas reizes mēnesī šeit tiks rīkoti tematiskie pasākumi. Piemēram, februāra otrajā nedēļā šeit notiks lekcija ”Ievads meditācijā”. Vēlāk šeit notiks arī atsevišķi meditācijas seansu pasākumi un ar meditāciju saistītie muzikālie pasākumi, kuros tiks izmantots īpašais meditācijas gongs.

Pagaidām par pirms dažām dienām atvērto meditācijas telpu bibliotēkas apmeklētāji zina maz un neesot to apmeklējuši. LNT uzrunātie studenti, kas šobrīd bibliotēkā raksta bakalaura un maģistra darbus, norāda, ka ideja izveidot šādu istabu ir apsveicama, taču paši diez vai dosies tur meditēt.

Juliuss, apmaiņas students no Vācijas

Varbūt dažiem cilvēkiem tas ir saistoši, taču es neesmu tāds cilvēks. Es esmu šeit, lai mācītos, nevis meditētu. Taču, ja cilvēki grib to darīt, kāpēc ne? Šeit ir pietiekami vietas, tā ka viņi var izmantot šādu istabu.

Džordžs, apmaiņas students no Vācijas

Es domāju, ka lielās bibliotēkās kā šī, kur ir daudz studentu un dažreiz viņi pārāk nervozē, gatavojoties eksāmeniem, ir ļoti labi, ja ir šāda istaba.

Meditācijas telpas publiskajās vietās, piemēram, universitātēs un bibliotēkās, citur pasaulē nav retums. Austrijā, Vācijā un Skandināvijas valstīs klusuma istabas vai īpašas atpūtas telpas ir kļuvušas par tradīciju. Tā, piemēram, Helsinku lidostā pat ir iekārtota jogas un pilatesa zona, kur, gaidot savu reisu, pasažieri fiziski un garīgi var sagatavot sevi garajam lidojumam. Tikmēr meditācijas telpa Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pagaidām ir vienīga publiskā klusuma istaba Rīgā.

Foto

1 komentārs