FOTO un VIDEO: Dobelē krāšņi zied ceriņi

Komentāri

Ne tikai ceriņu krāšņums, bet arī to smarža palīdz uzlabot noskaņojumu. Izrādot lielāko Ziedošo ceriņu dārzu, par to ir pārliecināta Latvijas Valsts augļkopības institūta vadošā pētniece Sarmīte Strautiņa.

Starp vairāk nekā 200 visdažādāko krāsu un veidu krūmiem Pētera Upīša dārzā ir šķirne, kuru selekcionārs radījis par godu savai mātei.

Ievērojamais dārznieks, kuram 19. maijā apritētu 120 gadu, sirdī bijis mākslinieks – viņš aizrāvies arī ar fotografēšanu, dzeju un mūziku. Atsauces par viņa vaļaspriekiem rodamas arī ceriņu dārzā.

Ceriņu plaukšanas laikā institūtu sasniedzis arī kāds priecīgs jaunums – institūta vadošā pētniece Sarmīte Strautiņa saņēmusi apbalvojumu par ceriņu kolekcijas uzturēšanu un attīstīšanu.

Tiem, kuri vēlas nesteidzoties izstaigāt ceriņu parku, institūta pārstāvji iesaka turp doties jau šajā nedēļas nogalē, bet nākamās brīvdienas Dobelē būs zīmīgas ar diviem krāšņiem notikumiem – Ceriņu svētkiem un jau par tradīciju kļuvušo klasiskās mūzikas koncertu ziedošajos ceriņos.

Foto: Pētera Upīša ceriņu dārzs

Video

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl