FOTO un VIDEO: dienesta prasmes ziemā Latvijā apgūst ASV karavīri, no kuriem daudzi nav redzējuši sniegu

0 Komentāru

Kā ir pirmo reizi dzīvē redzēt un sajust sniegu un Latvijas ziemu? To nedēļas laikā noskaidro 100 ASV karavīru, kuri Latvijā apgūst dienesta prasmes ziemas apstākļos.

Šodien karavīrus sagaidīja viens no smagākajiem pārbaudījumiem – ielūšana āliņģī.

Izpeldēties ūdenī, kad ārā ir labi ja daži grādi virs nulles – to gandrīz visi amerikāņi šodien pieredzēja pirmo reizi. Tāpat kā kāpšanu uz slēpēm nedēļas sākumā. Vairums ārzemnieku nāk no siltākiem klimatiskiem apstākļiem un sniegu redz pat pirmo reizi dzīvē, taču tas nedrīkst kavēt pildīt uzdevumus.

Foto

Nedēļas laikā amerikāņi arī apguvuši ekipējuma sagatavošanu un ieroču apkopi ziemas apstākļos. Priekšā vēl instruktāža par to, kā slapjā sniegā ierīkot apmetni un nakšņot mežā. Kritiens āliņģī ir līdz šim skarbākais pārbaudījums.

Šādas ziemas tipa mācības, kad pašmāju instruktori izglīto ārzemniekus, Latvijā notiek pirmo reizi. Lai arī karavīri jau iepriekš ir tikušies izlūkošanas un kalnu mācībās, ziema liek nojaukt gan sarunvalodas, gan saskarsmes barjeras.

Mācības turpināsies vēl dažas dienas ar gala pārbaudījumu – nakšņošanu mežā dabīgos apstākļos ar minimālu ekipējumu un bez teltīm. Mācību dalībnieki ir ASV operācijas “Atlantic Resolve” karavīri, kuri Latvijā ieradās pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas.

0 Komentāru